Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergerre vonatkozó diagnózis...

Aspergerre vonatkozó diagnózis felállítását felnőttként hol lehet kérni?

Figyelt kérdés
Pszichiáter? Pszichológus? Hol lehet megvizsgáltatni magam?

2018. jan. 29. 19:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

És milyenek bent az étkezések? A közösség? Sokan alszotok egy teremben?

Lehet barátkozni bentfekvőkkel?

2018. jan. 31. 01:09
 12/14 anonim ***** válasza:

Amikor ott voltam, az étkezés reggeli ebéd vacsora (TB alapú) volt, viszont nincs megtiltva, hogy a foglalkozások után hazamenj enni (délelőtt vagy kora délután vannak).


A közösség amiben voltam, pont fiatalos és élettelteli volt. Konkrétan társasjáték-klubot csináltam bent, amit élveztek. Lehet ott barátkozni, viszont mindig változó a csapatok összetétele.


A szabályok nem túl szigorúak, de azért 18+ dolgok meg egymásba szeretés nem megengedett a terápia alatt csoporttársak között.


Egy szobában kb 3 alvó van, de eddig nekem bajom ebből nem volt. A szobák saját fürdővel és wcvel rendelkeznek. Van gyenge wifi a közösségi térben. Legalábbis amikor ott voltam, volt.


A terápián saját szabad akaratból kell tartózkodni, nincs megtiltva, hogy megszakítsd, de akkor nem fognak (tudni) segíteni. Rajtam segítettek.


Gyógyszert meg mint mondtam, el lehet kerülni, ha célirányosan kérve van, hogy erre nincs szükség. Ami sokat segít, hogy mindig minden körülmény között kommunikatívnak kell lenni és őszintének.

2018. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ez a SOTE klinika, es a Klinikák metróállomásnál van?


És az Alapítványnál hogyan zajlik pl. egy teszt? Tudom, hogy az pénzbe kerül, de talán nem vesz el ilyen sok időt.

2018. jan. 31. 11:42
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A SOTE Klinika Pszichoterápiás részlege a Klinikákon van.


Az alapítványnál nem tudom, hogy zajlik a teszt, már diagnosztizálva voltam, amikor felvettem velük a kapcsolatot.


fontos linkek:


[link]


[link]

2018. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!