Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik egy borderline-o...

Hogyan zajlik egy borderline-os beteg diagnosztizálása illetve kezelése?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy hány alkalom után, és milyen vizsgálatok elvégeztével mondanak ki egy borderline diagnózist. Illetve ha már tudják, mi a baj, akkor hogyan mennek végbe a kezelések, és mennyi idő alatt lehet tünetmentessé válni?

2017. okt. 22. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy tudom van egy teszt. A pszichoterápia hosszadalmas dolog. Mindenki "gyógyulási" tempója más. Van aki pár hónap múlva már érzi a javulást van akinek évek kellenek. Mondjuk én nem hiszek az egészben. Szerintem szörnyű, hogy aki nem olyan mimt a nyáj többi tagja arra rögtön ráaggatnak valami betegségnevet az elfogadás és megértés helyett. Ha valaki túl sokat sír, túl sokat nevet, túl dühös, túl mozgékony stb. Rögtön nem normális. Suerintem csak az történik, hogy az embert éleze során érik rossz dolgok, traumák, jó dolgok amik formálják a személyiségét. Amilyen vagy az csak reakció a téged ért eseményekre. Fogadd el, hogy ez van.....ne küudj ellene, ettől vagy olyan amilyen, nem egy birka a nyájban. Hidd el a többiek sem ehyformák csak megtanultak egyenletesen bégetni, hogy ne tűnjön fel ☺ szerintem nem vagy beteg csak reagálsz az életre.....ez normális dolog. Persze lehet gyógyszereket is szedni meg ehy vadidegennel beszélgetni a problémáidról és begyűjteni egy cimkét, hogy gyagyás vagy ha ehhez van kedved.
2017. okt. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Van benne igazság, csak amikor az ember már önmagától is szenved, és nagyon durván ideges bír lenni, olyannyira, hogy majd' felrobban, és közben a halálon töri a fejét, akkor már bármit megtenne a segítségért...
2017. okt. 23. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
De van akit nem a korulmeny es az elet tett olyanna amilyen, hanem az agy kemiai elvaltozasa... Akkor viszont tenyleg beteg.
2017. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ TB-s vagy magánterápiás orvoshoz mész-e.


Legtöbb esetben az orvos csak gyógyszert ír fel és ha szükséges pszichológushoz irányítja a beteget terápiára vagy csoportterápiára. Néhány esetben azonban a pszichiáter vezeti a terápiás üléseket is.

Magánterápián általánosan több ideig tart a diagnózisfelvétel, még TB-n a borderline-gyanús esetek rögtön fognak BNO kódot kapni, hogy elkezdhessék a gyógyszerelést.


A teszt, amiről az első ír, az a Beck-féle depresszió kérdőív, mindenkinek megcsinálják, egyébiránt a neten is elérhető. A borderline zavart nem lehet egy teszt alapján meghatározni, ahogy magát a depresszió diagnózist sem a teszt alapján adják. Hanem a beteg tüneteiből, panaszaiból, kórtörténetéből stb.

Kognitív terápiához tudom, hogy szoktak további tesztsorozatokat töltetni a beteggel. Pl. séma-kérdőívet, de a legtöbbször a beteg elbeszélésére hagyatkoznak.


Néhány helyen további tesztekre utalják a beteget, CT-re, EKG-re, laborra és tölthetnek IQ-tesztet is diagnózisfelvétel előtt, bár nem ez az általános, néhány pszichiáter csak akkor foglalkozik a betegével, ha kizárhatja a fizikai betegségeket (pl. agydaganat, szívritmuszavar...)


Borderline esetében a rehabilitációs időt 8 évre szokták tenni, de egyéntől függ, hogyan reagál a terápiára és a gyógyszerekre. Meggyógyulni borderlineból nagyon nehéz, 40 év fölött várható javulás, de ahogy írtad kérdező, tünetmentes állapot fenntartható.


A kezelések teljes mértékben a terápia típusától függnek. Rengeteg féle terápia van, TB-sen inkább csak beszélgetés. A borderlineosok többségét először pszichiátriára küldik dózisbeállításra. Magánokinál végtelen a lehetőségek sora. Művészetterápia, regresszió terápia, meditáció, hipnoterápia, kognitív viselkedésterápia stb. és persze vannak csoportterápiák is.


Szanatóriumba háziorvos vagy pszichiáter ajánlólevelével lehet jeletkezni, ott is történik diagnózis meghatározás és aztán intenzív kezelés.

2017. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. okt. 23. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Megértelek és nem is akarlak lebeszélni a segítség kérésről csak szerintem e mellett érdemes elgondolkozni mitől vagy dühös. Biztos vagyok benne, hogy van oka. Egyébként a düh is egy normális érzés. Abban is.boztos vagyok, hogy megpróbálod elfolytani mert ez a társadalmi elvárás ha nem sikerül pedig szégyen érzet következik. Nehéz ügy.....a kémiai elváltozás kérdése érdekes. Mert a rossz lelkiállapot is okozhat bármilyen egyéb testi elváltozást. Továbbra is azt gondolom, hogy normális vagy. Persze ha nincs meholdási terved el lehet bűntetlenül beszélgetni egy pszichológussal. De a gyógyszerek szedésétől én óvakodnék. Pl. A diagnózosom gemeratív szorongásos depresszió volt. Meghalt és elveszítettem több embert akit szerettem nagyon. Egyedül éltem 2 évig, néha az utcára is nehezen mentem ki, dolgozni is alig bírtam. Aztán kórházba kerültem ami szörnyű volt mert megműtöttek, fájdalmak 2 hónap fekvés. De sok ember vett körül akik mind arra törekedtek, hogy nekem jobb legyen. Lett egy új párkapcsolatom is. És elmúlt a depresszió meg a szorongás is. Mert valójában csak bánat volt és szomorúság és aggodalom, hlgy mi lesz velem ennyire egyedül. Érdemes ezeket a dolgokat átgondolni.
2017. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Jó, de hidd el, hogy ezeken én már rég túl vagyok.

Az én állapotomon is rengeteget javított a párkapcsolat, de nem tett tünetmentessé. Igen, van oka a dühömnek, de ha engem éget belülről, akkor nekem fáj.

Gondolom, attól még semmivel sem lesz rosszabb, hogy beszélek erről egy szakemberrel, és legalább megtudom, hogy valójában mi újság velem.

2017. okt. 24. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!