Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tart az antipszichotiku...

Meddig tart az antipszichotikum okozta rosszullét?

Figyelt kérdés
2napja kezdtem de olyan nyomott vagyok es nyugtalan de a legrosszabb hogy nagyon nehezemre esik mozogni. Amugy Arisppa-10-mg. Elmulik ez?

2018. jan. 31. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
3 hét körülbelül. Én annyira nem bírtam hogy abba kellett hagynom.
2018. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na bakker :(( en is feladom szerintem... Am mire szedted es hogy all most a betegseged?
2018. jan. 31. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Én teljesen motivalatlan vagyok, es egyszerűen olyan magamnak való lettem, nem tudtam egy jó pofat vágni semmihez , nem tudtam kedves lenni. Egesznap feküdni tudtam volna a telefont nyomkodni és a magam kis világában elleni .

Én feladtam mert nem vagyok hajlandó hozza szokni ahoz is ... úgy hogy több éves nyugtató függőségem van, es szenvedni 3 hétig .

Sose hallottam jót az antidepikrol és sose húzta meg ki egyik embert sem szerintem szimplán stagnál az állapot a gyogyszer alatt. Nem romlik, de jobb sem lesz. :(

2018. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt a gyógyszert nem ismerem, de egy ismerősöm többféle másikkal próbálkozott (SSRI és hasonlók), azoknak a tájékoztatóján az volt, hogy az első két hétben még rosszabbul is lehet a beteg. És nála ez így is lett az utolsónál, de nagyon, totál depi, szorongás, idegesség, meg egyéb mellékhatások... Úgyhogy abba is hagyta a 3. héten. (Az előző gyógyszerektől nem volt ennyire rosszul, de az állapota sem javult, és azokat még hamarabb feladta.)

Azóta, azaz közel fél éve "csak" Omega3-at, Magnéziumot és B-vitamint szed, és sokkal jobban van, minden előző panasza enyhült, amikkel éveken át küzdött.

2018. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de más az antidepi meg az antipszcichotikum. valaki esetleg aki ilyet szed? (am Abilify néven ismertebb)
2018. febr. 1. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szedtem régebben. Nálam is durva mellékhatásokat okozott. Kaptam hozzá mellékhatás-csökkentő gyógyszert, azzal együtt teljesen jól voltam. Később csökkentettük a gyógyszeradagot, akkor már nem kellett mellékhatás-csökkentő. Pár hónapja pedig már az Arisppát sem kell szednem.
2018. febr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szedtek közel 3,5 éve antipszichotikumot. Szinte mindegyik ki volt próbálva rajtam de nem hatott. Most ismét a Kventiaxot szedem de mikor először szedtem sokáig akkor is egyidő után csak mellékhatott. Antipszichotikum mellett se vagyok többnyire jól. Lehet következőleg kiváltom közgyógyra de nem szedem be csak azt mondom a dokimnak. Holnap megyek és ír receptet ha el nem felejti
2018. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!