Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sportfüggőség, vagy elköteleze...

Sportfüggőség, vagy elkötelezettség?

Figyelt kérdés

Röviden: picit tartok attól, hogy pszichésen nem túl egészséges a hozzáállásom a sportoláshoz. Ami miatt aggódom, hogy másodjára törtem el a bordámat edzésen, és túlzottan tragédiának élem meg, hogy emiatt kényszerpihenőn leszek újra. Szóval, hogy az egészségem kárára kezd menni a testmozgás. Persze, a törés baleset, holnap reggel orvoshoz is megyek, és megnézetem, nincs-e csontritkulásom, ami miatt ez másodjára előfordulhatott. Nagyon zavar, hogy nem fogok tudni haladni, erősödni, sőt, némileg el fogok puhulni.

Ellenben, ami miatt nem vagyok biztos benne, hogy kóros lenne a dolog: nincs testképzavarom, nem gondolom kövérnek magam, nem hanyagoltam a társasági életemet, a munkám rovására sem ment az edzés. Rengeteg örömet okoz, és a fejlődés, amit látok magamon erőben, kitartásban, technikában. Nem tudom, hogy ez inkább elhivatottság-e a részemről, vagy kissé túllendültem a palánkon. Neten csak testképzavarral együtt láttam ezt említeni, illetve az élet más területeinek amortizálódásával. Nálam inkább csak az a helyzet, hogy a hiánya kellemetlen, és ürességet érzek, amiért az egészségem miatt várnom kell a folytatásra.

Ezzel érdemes lenne szakemberrel beszélnem, vagy még a normalitás határain belül van?


2018. febr. 5. 23:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha már felmerült benned a kérdés, akkor ha nem pszichiátert, de pszichológust látogass meg. Ha ürességet érzel, az szerintem valamilyen szempontból baj, viszont ha ezt elhivatottan szereted csinálni, akkor egy valójában a hobbid, amit szeretsz és aki szeret valamit csinálni, annak az adott foglalkozás hiányozni fog. Szerintem ez nem kóros, de ha pszichomókussal elbeszélgetsz abból nem lesz probléma :-)

Egyébként nekem volt testképzavarom, én nem vettem észre, nehezen meggyógyultam és én konkrétan depressziós voltam attól, ha nem mozoghatok.

2018. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!