Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy nagyon rosszul érzem magam, depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Egy ideje tudom, érzem, hogy valószínűleg elég nagy bajok vannak velem, de nem merek erről senkivel beszélni. Maximalista vagyok, mindig mindenből a legtöbbet, a legjobbat akarom kihozni, de ez már olyan mint egy ördögi kör. Hiába vagyok kitűnő tanuló, sosem érzem azt, hogy megérdemelném. Egyszerűen már nem tudom elérni a száz százalékot. Mindig magasabbra és magasabbra teszem a lécet és aztán ha megugrom akkor úgy érzem szörnyen kevés volt amit csináltam, nem volt elég jó. Ez eleinte csak a tanulásra terjedt ki, de mostmár gyakorlatilag minden másra is. Már semmiben nem tudom hol van az elég. Vannak napok amikor egész jól vagyok, de többségében szörnyen érzem magam. Folyamatosan olyan dolgokon jár az eszem, hogy nem vagyok elég jó semmihez, a céljaimat amikért eddig küzdöttem és most is küzdök úgysem fogom elérni, el fogom rontani az egész érettségit, nem fognak felvenni sehova. Barátaim vannak, szeretnek, de nem tudom értékelni eléggé a velük való kapcsolatomat sem. Nem is tudom igazán szavakba önteni mit érzek. Egyik percben mintha mindenre képes lennék, úgy érzem minden jó, két órával később mindent a lehető legrosszabbnak látok. Gyakran elgondolkodom azon, hogy mennyire nem érdemlek meg semmit akim, amim van, mert sosem tudok igazán boldog lenni, örülni.

Azon is, hogy lehet hogy jobb lenne mindenkinek nélkülem.

Vannak pillanatok mikor megfordul a fejemben az öngyilkosság is, de nem komolyan, nem hiszem hogy képes lennék rá, de volt már rá példa hogy hosszabb ideig gondolkodtam rajta.

Nem vagdosom magam, nincs feltűnési viszketegségem, kivülről senki sem mondaná meg hogy vajon mit is érzek. Nagyon jól el tudom rejteni.

Most is épp egy olyan pillanatomban írom ki ezt, hogy egyetlen dolgot érzek, azt hogy nagyon de nagyon belefáradtam már abba aki vagyok.

Tudom, hogy ezeket el kellene mondanom a szüleimnek, és hogy nem normális, de félek eléjük állni ezzel, mert nem érdemlik meg hogy ilyen gyerekük legyen. Mindent megadtak nekem, végtelenül szeretnek, támogatnak én pedig borzasztóan szégyellem magam hogy ilyen vagyok.

De csak 17 éves vagyok, és nem szeretnék így élni, változtatni szeretnék. De ehhez szükségem lenne külső segítségre, de nem merek szólni.

Ti mit javasoltok?

L


2018. febr. 9. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen gondolataim tinédzserkoromban. Sajnos emiatt sok jó dologról lemaradtam, és sok butaságot csináltam. De a kamaszkor már csak ilyen. Szerencsére túléltem, és utólag már máshogy látok sok mindent.

Nem mondtam el a szüleimnek, mivel sajnos nem volt annyira bensőséges a kapcsolatunk, nem bíztam meg bennük. Pszichológushoz sem mentem (pedig az nem lett volna rossz ötlet). Helyette rajzoltam és titokban verseket írtam, zenét hallgattam. Még a legközelebbi barátaim sem tudtak a sötét gondolataimról, de hát akkor még nem voltak olyan igazi barátaim, akiknek bármit elmondhattam.

18 éves koromra teljesen rendbejött a lelkivilágom, 20 éves egyetemistaként pedig teljesen magamra találtam, végre lett normális önbizalmam, és körülzsongtak a pasik is.

Neked azt javasolnám (meg az egykori önmagamnak is :)), hogy kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el egy pszichológushoz, mert szükséged lenne arra, hogy beszélgess valakivel - egy kívülállóval, aki objektíven áll hozzá - a lelki gondjaidról. Ha jó a kapcsolatod a szüleiddel, vagy van nagyon jó bizalmas barátnőd, megpróbálhatsz velük is beszélni. Ha ezek nem működnek, alkoss: írj naplót, novellát, verset, fotózz, fess, vagy menj el valamilyen drámakörbe. És ami a legfontosabb: mozogj, sportolj valamit (lehet futás, tánc is), mert a sport segít levezetni a stresszt és boldogsághormonokat termel.

2018. febr. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia!Szerintem jo lenne valamilyen külső segítség,akivel ezeket meg tudnád beszélni,hogy sokkal felszabadultabbnak érezd magad. 😊
2018. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!