Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy mentális...

Lehetséges, hogy mentális zavarom van, vagy depressziós lennék?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, az életemmel semmi baj, de valamiért egyre többször érzem azt hogy megöljem magam. Egyetemista vagyok, vannak barátaim, pénzbeli problémám nincs és a magán életemmel sincs gond. Nagyjábol fél éve kezdődött újra az egész, bármit is csinálok vagy nem csinálok nem érzem magam felszabadultnak, nem érzem azt hogy boldog lehetek. Ha vizsgákról vagy más dolgokról, életbeliekről van szó megdermedek, elvesztem az itélőképességem és nem birok semmit véghez vinni, ez inkább fokozza a gondolataimat az öngyilkosságról. Ezelött pár évvel középsuliban is éreztem ezt, végül megfutamodtam a gondolataimtól, terheimtől és máshol kezdtem újra, ez akkor be vált. Öszintén, nehezen birom megfogalmazni mit érzek, de a lényeg, hogy a saját életem kióltása megnyuktatónak hangzik számomra. Beszéltem erröl barátokkal, szerintük kiheverem, bár nekik is nehezen fejeztem ki magam, mert úgy érzem ez önsajnáltatás.

2018. jan. 26. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Értelmetlennek látod az életed?
2018. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon is.
2018. jan. 26. 11:02
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Megpróbálok segíteni a gondolataimmal, bár érzelmileg most én se vagyok kiegyensúlyozott. :)


De az írásodból ÉN úgy érzem, hogy nem igazán ismered önmagad. Ahogy én sem, de rengetegen vannak még ezzel így.


Állításod szerint "rendben" van az életed, de nem vagy felszabadult. Ellentmondásos.

Nagyon sok embernek rendben lehet az élete, de ha valójában nem azt csinálja, amit szeretne, nem olyan emberek veszik körül, akikre IGAZÁBÓL vágyik, akkor a látszat TELJESEN mindegy. Attól az ember nem lesz boldog(abb).


Azért nem vagy felszabadult, mert a lelked mélyén érzed, hogy nem azt csinálod, amire vágysz. Azért lehetnek szerintem öngyilkossági gondolataid, mert lehet egy rossz képet alkotsz magadról. Úgy gondolod, hogy az jó, amit csinálsz. Mert te ezt így eldöntötted magadban, vagy lehet szüleid hatással voltak rád, vagy a környezeted.


Olvastam egy külföldi cikket egy nagyon értelmes ember blogján. Ő 2 év után ott hagyta az egyetemet, holott rengeteg lehetősége lett volna a szakkal, mert jó tanuló volt. De feltette magában a kérdést: Mit akarok igazán? Mi tesz boldoggá? És élete minden területén gyökeres változtatást végzett. Azóta boldogabb.


Lehet, hogy csak neked is fel kell tenni a következő kérdéseket, hogy:

- Mit akarok?

- Mire vágyok?

2018. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!