Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetik tönkre a...

Gál Zoé kérdése:

Hogyan tehetik tönkre a drogok egy ember életét?

Figyelt kérdés

2018. febr. 10. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Ezt komolyan kérdezed?

Drog hatása (vagy akár elvonásos hiánya) miatt hanyagolja munkáját, kapcsolataiban antiszocális, kiállhatatlan lesz, minden pénzét drogra költi, aztán ha már nincs, akkor lop, netán csal és még csak a lejtő közepén vagyunk, de az egyre meredekebb lefelé....

2018. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Magába a drog nem de a függéseg az már inkább.
2018. febr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

A drogok addiktív szerek,tehát sok esetben függőséget okoznak,és egy idő után nem az időnkénti ellazulást és jó hangulatot okozzák,hanem a szervezetből való kiürülés esetén egyre kellemetlenebb megvonási tünetek jelentkeznek,amikor már nem az alkalmankénti fogyasztásra szed az illető személy drogot,hanem a kellemetlen,sőt kínzó elvonási fájdalmak megszüntetésére.

Itt indul el a függőség,amely a mindennapok minőségének egyre jobban való leromlását okozza.

Emberi kapcsolatok szétfoszlása,munka-munkahely kockáztatása,rendes munkavégzés elhagyása,gépjárművezetés,gépkezelések tilalma,balesetveszélyek,anyagi helyzet leromlása,higiénia elvesztése,rossz társaságba való keveredés,majd a drogok beszerzéséhez szükséges pénz egyre nehezebben történő megszerzése,tartozások,testi épség veszélyeztetése,immunrendszer tönkremenése,fertőzések,betegségek szerzése,és a végén egy teljesen idegroncs zombi élet,amely végződhet a híd alatt,aluljárókban.

Ez nem minden esetben van így,de sajnos esély nagyon sok van rá.

Hasonló a helyzet az alkoholfogyasztással kapcsolatban is,sőt néha erős nyugtatók is okoznak nagyon kemény függőséget.

Sok fiatal valami pszichés probléma miatt kezd el valamilyen szert fogyasztani,pl.depresszió,szociális fóbia,szorongás,pánikbetegségek,amitől a fogyasztó nem biztos hogy rossz ember,csak szorongásait csökkenti,mindenképp a környezetében élőknek segíteni kell az erősen fogyasztó személyen még időben.

Aki józanon is laza és boldog,stabil az élete,azok az emberek valószínűleg nem lesznek függők.

2018. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Rájönnek, hogy ő a dealer, elkapják és lecsukják.
2018. febr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szoktam ezen gondolkodni, hogy van e benne valami hatása abban, aki ennyi idő után ma vagyok. Ki lennék amúgy. Azért vannak e ilyen minták az életemben amiért. Mentális életem összefügg e életmódommal. Szerintem nagyon nehés ezt szétszálazni. Meg nem tudom segítene e, ha sikerülne is.


Remélem te relatíve rendben vagy.

2018. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem csak a drog tesz tonkre, hanem a fuggoseg..

Ha csak felevente elmesz buluzni es beveszel egy Ecstastyt akkor nem fogja tonkre tenni az eleted, marmint ha “normalisat” veszel es nem vmi szart mert abba bele is halhatsz...

maga a fuggosegrol:

Az a problema hogy a mai drogprevenciok nem teljesen fedik a valosagot, nem mutatjak be hogyan is nez ki a tortenet, ugy allitjak be hogy meg veletlen se probalj ki semmit. Nyilvan ne is, az a legbiztosabb...

ezert sokan ugy fogjak fel hogy drogfuggo az: aki az utcan hajlektalanul lovi magat csoves ruhaba. Ez beleegett a tarsadalomba.

Viszont ez nem teljesen igy kezdodik... eloszor csak bulibol, majd az egyen rajon hogy ez nemis olyan veszes, bevette, kitisztult es folytatja az eletet... Mintha mi se tortent volna, igy elkonyvelik hogy ez nemis olyan veszes, nincs semmi bajom, nem lettem fuggo, tudom kezelni stb.. ez egy folyamat...

ha hajlamos vagy fuggosegre, es tul nagy elmenyt nyujtott neked, akkor keresni fogod az alkalmat, hogy mikor probalhatod ki ujra.. Tegyuk fel ujra kiprobalod, megint tok jo, jot buliztok, jo erzesed lesz tole, kitisztulsz es rajossz hoppa nem tortent semmi extra, megint drogoztam... nem tortent aemmi, nem vagyok fuggo tudom kezelni..hisz olyan mintha ittam volna(csak jobb) ... megint keresni fogod az alkalmat - pia mar nem lesz elvezheto, inkabb ezt valasztod... es szentul megvagy gyozodve rola hogy nem vagy fuggo, te iranyitod. Jon a hetvege, megint, hisz nem vagy fuggo, tudod kezelni, Stb.. aztan lesznek olyan a tarsasagodba akiknek ez nem jon be, max 1x ki akartak probalni de nem akarnak minden hetvegen, vagy minden buli alkalmaval drogozni. Ők azt fogjak mondani h nem tartanak veled, esetleg megprobalnak meggyozni teged hogy nem jo uton jarsz... amit te nem fogsz erteni hisz semmi bajod, nem lettel fuggo, nem vagy raszorulva, nem viselkedsz ugy mint egy heroinos (amit az eloadasokon mutatnak ) bejarsz a munkaba,iskolaba es ugyan olyan az eleted mint eddig csak nem isztok a buliba hanem kokoztok, vagy akarmi.....nem erted miert mondjak hisz ugyan az az ember maradtal...es itt kezdodik egy hanyatlas.. Ezeket az embereket ellokod, majd szep lassan mindenkit aki nem hajlando egyutt “bulizni”... utana mar csak az alkalmat keresed, es azokat az embereket akik veled tartanak. Aztan jonnek a lebukasok(mindig eljon az ideje) otthon, szulok elott, munkahelyen... akik panikukba nem jol fogjak kezelni a helyzetet hisz tamadni fognak, es megnem ertettnek fogod magad erezni, hHISZ te ezt tudod kezelni es nem vagy fuggo.... aztan egyre tobb lesz a buli (mert ki vagy borulva h mindenki ellened van), szep lassan kimaradsz a sulibol,munkabol... eljon az ideje hogy hetkoznap is buliztok mar... de meg mindig nem erzrd magad fuggonek hisz csak egy tabletta... beveszed, lemegy a hatasa es kesz, mintha mas meginna egy uveg bort... elmulik es kesz... majd szep lassan masrol se szol az eleted csak errol, fuggo leszel, lefogysz... persze hatni mar nem fog annyira, vagyis nem fogod annyira elvezni mint az elejen, tobb adag kell mert a szervezeted hozza szokott. A regi eletedbol mar semmi se lesz meg es meg neked all feljebb, mert masok tuloznak hisz te nem vagy fugggo.... Mivel a kabitoszer nem olcso mulatsag, a penzed, fizetesed erre fog elmenni, mar nem fognak erdekelni az uj ruhak, meno cuccok, ps, ilyenek... szep lassan lecsuszol..:) kb ilyesmi!

Ez csak a lelektani hatasa, a testi hatasokrol neis beszeljunk. A fogaid tonkre mennek mert ezek a szerek kivonjak a testedbol a kalciumot, az idegeid is tonkre mennek, agresszivabb leszel, a szerveidet szetterheli a veseid tonkre mennek.

Ezek a szintetikus szerekre igazak. A marihuanara nem.

A marihuana csak lustabba tesz ha folyamagosan fogyasztod, motivalatlan leszel, es hizni fogsz mert folyamatosan ehes leszel.

Kb ennyi, az en velemenyem. Remelem le tudtam irni erthetoen :)

2018. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 magadról írsz? :D
2018. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kerdesre valaszoltam :D az esetek 80%ban igy van :P
2018. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 tehát te vagy a 20% aki nem függő 😁
2018. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Neem, a 20% idoben eszreveszi magat es vagy onszantabol aabbahagyja vagy ha mar nem meg segitseggel :D Talan nem ertesz egyet? Amugy meg ha magamrol is irtam volna, ki tudna valosagosabb valaszt adni egy laikus vagy aki mar atelte? :D


Itt nem csak A es B van, vannak akik bulikba hasznalnak talpala valot megsem fuggok..:D Szolj ha szted nem igy van, vag ha van velemenyed, de gondolom nincs 😉😉

2018. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!