Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menjek pszichológushoz?

Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. 1 éve lassan hogy hánytatom magam. Nyáron kezdődött az egész mikor haza jöttem egy táborból ahol össze vissza ettem mindent. Undorodtam a külsőmtől, nagyon rondának és dagadtnak láttam magam. Az óta voltak roszabb és jobb időszakaim is. Mindig úgy érzem hogy sokat eszek pedig elvileg ez nem így van. Fogytam 6 kgot de szinte nem látok változást. Egyszer kövérnek aztán normláisnak látom magam. Van hogy össze eszek mindent hirtelen. Olyankor óriási bűntudatom van. Figyelek arra hogy suliba se egyem meg az egész ebédet. Mindenből csak csipegetek inkább. Anyukám nem tud semmiről sem. És elmondani se merem másnak még orvosnak sem. Házi orvosomat régóta ismerjük és úgy érzem csalódna bennem. Nem tartom magam betegnek és úgy érzem kézben tudom tartani a dolgaimat. De lehet hogy már ezt is rosszul látom. Mit tanácsoltok kihez forduljak segítségért? Suli pszichológus?:/

2018. febr. 10. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Hány cm magas vagy és hány kilós?

2. Orvos előtt semmit nem kell szégyellned, ezt meg pláne nem. Az a dolga hogy betegeket gyógyít, akik elpanaszolják nekik a gondjaikat. Nyugodtan menj el a sulipszichológushoz is, ezért van.

2018. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen menj! Még azelőtt,hogy 40 kg leszel és úgyis kövérnek látod magad! A hánytatás nagyon káros,tönkreteszi az emésztőrendszered.
2018. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) hát 168 cm és 58 kg nagyjából. Az a ba hogy ha elmegyek egyáltalán akkor azt se tudom mit mondjak neki. "Szia hánytatom magam" vagy hogy? Olyan undi ez az egész. Nem tudom mit tudna mondani
2018. febr. 10. 20:25
 4/6 anonim válasza:
Igen,elmondod szépen,amit ide leírtál. Ez alapján bulimiás vagy,de mivel fogysz is közbe,nem zárható ki,hogy később anorexiába fog átcsapni a dolog. Az pedig elég nagy baj lenne. Inkább most kérj segítséget,amíg még nem vagy mélyen a sz@rban.
2018. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek alapján kövér biztosan nem vagy. (Akkor sem lenne jó dolog a hánytatás persze.) Tök egyszerűen elmondod, ahogy itt. Ez az orvosnak semmilyen sokkot nem fog okozni, ennél ezerszer durvább dolgokat láttak meg hallottak már.
2018. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha elmondom akkor mit fog csinálni? Szüleimnek szólni fog vagy esetleg pszichológushoz kell járnom?
2018. febr. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!