Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsról önerőből...

Antidepresszánsról önerőből hogy kell leszokni?

Figyelt kérdés

bár még csak 2 hónapja szedem de hallottam én már pár dolgot olyanokról aki hirtelen leállt vele ...(vagy ez a két hónap annyira nem sok még és csak simán abbahagyhatom?) szóval hogy kéne ? minden héten valamivel kevesebb ? mert van még 1 teljes 90 szemes doboz itthon viszont nem szeretnék már visszamenni a pszichológusomhoz x indok miatt.

előlre is köszi a hasznos válaszokat


2010. jún. 7. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

mindenképpen orvosi utasításra, ill. ügyelet mellett!


antidepresszánsoknál megeshet az ún. rebound szindróma, vagyis ha elhagyod, az antidepresszáns hatással elelntétes tünetek (elvonási tünetek) jelentkeznek.

2010. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
2 hónap az nulla. Legalább 1 évig kell szedned, hogy legyen rá esélyed, hogy a szervezeted "megszokja", hogy jól vagy. Utána fél év, igen lassú ütemben, a leszokás.
2010. jún. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én majd egy évig szedtem, majd egyik napról a másikra egyszerüen abbahagytam mert lassúnak, tompának, közönyösnek éreztem magam, a családom őrjöngött, hogy milyen .....e vagyok, de semmi baj nem történt, átrendeztem az életemet, és a pszichológusomat sem láttam azóta - de ez biztos nem jó megoldás bárkinek.
2010. jún. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns valójában a 3. hónap után kezd el hatni. Az adagon változtatni, vagy leállni vele csak az orvos engedélyével szabad. Persze csak akkor, ha meg akarsz gyógyulni. Természetesen ha ez neked nem szükséges, azt csinálsz amit akarsz. A kutyát sem érdekli.
2010. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én fűvel szoktam le. :)
2010. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyírtad?
2010. jún. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
persze. :)
2010. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!