Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Mindenben olyan...

Mit tegyek? Mindenben olyan béna vagyok, nem vagyok határozott és nagyon szétszórt vagyok.

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ez a kérdés nem ebbe a témába tartozik...Nos, az a problémám, hogy egyáltalán nem vagyok határozott. A legtöbb ember nagyon kedvesnek ismer (szerénység a köbön XD). Ez nem is baj, mert szívesen segítek másoknak, mégha ez a saját káromba is kerül. Szeretem boldognak látni az embereket. De ha ellenkeznék, akkor lehet, hogy valaki emiatt megutálna és azt nem szeretném. Nincs túl sok barátom és nem akarom őket a saját hibámból elveszteni. Nem merem őszintén kimondani a véleményemet sem. A bénaságról annyit mondanék, hogy engem nem lehet vinni sehova. Tuti, hogy összetötök valamit, vagy elesek, vagy beleesek egy pocsolyába, ezáltan kellemetlen helyzetbe hozom a velem lévő embereket is. A szétszórtságomról ne is beszéljünk...szó szerint mindent képes vagyok elhagyni, ha elmegyek valahova egyedül legalább ezerszer megkérdezik, hogy biztos nálam van-e a pénzem, a személyim meg ilyenek. Múltkor például egy könyvesboltból kilépve vettem észre, hogy a kosár, amit a bolt tulajdona még mindig a kezemben van. Rám kellett szólni, hogy vigyem vissza. Mondhatni elég kellemetlen volt...Továbbá az is zavar, hogy semmiben sem vagyok jó. Bármit kipróbálok mindig van valaki, aki jobb nálam és tudom, hogy akármennyit próbálkozok, vagy gyakorolok én mindig csak második leszek. Mit tehetnék, hogy ezek a problémák megoldódjanak?
2010. jún. 7. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:

1) fogadd el magadat olyannak, amilyen, mert a legfőbb problémád önértékelési zavar, nem más.


2) nem kell mindenben elsőnek enni, a második hely is tökéletes. :-)


3) a szétszórtság ellen TUDATOSAN tenned kell. Magától nem fog elmúlni. Pl írj listát, ha elindulsz valahová, és próbálj meg jobban odafigyelni arra, hogy mit csinálsz.

2010. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
44%
Szia! Én is egy nagyon hasonló ember voltam (vagyok) szétszórt, ügyetlen nem értek semmihez és szinte mindig otthon hagyok valamit szóval tudom mit érzel. Amit tanácsolok az az, hogy szard le... ne akarj tökéletes lenni, de a véleményedet vállald fel mások előtt régen én sem mertem, mert mi lesz ha jaj megbánom.Hát ez nem így van a barátok adnak a véleményedre és nem bántod meg őket.Hidd el hálásak neked azokért az órákért amikor meghallgattad őket amikor valami bajuk vagy csak rossz kedvük volt(biztos vagyok benne hogy ezt sokszor csináltad :) én szint úgy).Amióta kicsit határozottabban állok hozzá a dolgokhoz rengeteg barátot szereztem és remekül megvagyok. Szóval húzd ki magad és légy büszke arra aki vagy.
2010. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Lány vagy? Ha igen akkor nagyon kedvesnek és aranyosnak tűnsz, szerintem nem kell nagyon megváltoznod :) , max kérd meg a többieket hogy gyakran kérdezzék meg, hogy nem hagytál -e otthon valamit.
2010. jún. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, ne legyél már ilyen negatív magaddal :-) Második meg azért vagy mindenben, azért vagy szar azokban amikbe belefogsz mert nem is akarsz jobb lenni.. és ezt te magad montad az írásod első felében. Kezdésnek énis azt ajánlanám neked, hogy ismerkedj meg magaddal egy kicsit jobban. Álj a tükör elé, nézegesd magad, próbáld összeszedni miért is vagy értékes ember.


Másoknak megfelelni nálad nem önfeláldozás hanem önmagad feladása! Ezen gondolkodj el.. Saját magad "ölöd" meg azzal, hogy olyan vagy mint amit mások akarnak látni..


Elfogadod magad, kiálsz magadért, vállalod azt aki vagy és hidd el, egyből nem második leszel mindenben :-))


hajrá..


no - 26/f

2010. jún. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Az hogy elfelejtessz dolgokat és szétszórt vagy, lehet figyelem és koncentráció zavar. Erre vannak olyan gyógyszerek amik az agy oxigénellátását javítják. Ha előfordul olyan hogy nem emlékszel dolgokra, pl. beszélnek hozzád és kiderül te csak a felére emlékszel ami elhangzott, vagy elmész valahová és nem tudsz pontosan visszaemlékezni hogy merre mentél, lehet az epilepszia (nem kell megíjedni) egy vállfaja. Ha érdekel tudok mesélni milyen tünetei vannak, nagyon érdekes betegség, és kezelhető. Persze nagyobb rá az esély hogy egyszerűen ilyen a természeted, akkor fogadd el!!!
2010. jún. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
@Elöző hozzászólónak! Szétszórt és feledékeny vagyok énis, milyen gyógyszereket ajánlanál erre ?:-) (Vény nélkül ha lehet :-) )
2010. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azt nem tudom lehet e vény nélkül, de a Lucetam tablettát ajánlhatom. Ha beírod a google-ba utánanézhetsz.
2010. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
15%

isthenem tee xDD

én még a 8. sem vagok seol nem h a 2.!! xD

én jobban vagyok elcseszve mint te -.-"

2010. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pepe0905 válasza:

Szar vagyok R6 Siege-ben és minden más játékban

Átérzem

2017. nov. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én iss ilyen ember vagyok :D Szerintem a baratsag az oszintesegen alapul. Biztosan elmondhatod a velemenyed es ha esetleg nem ertenek veled egyet biztosan nem fogod oket emiatt elvesziteni. Nagyon szerencsetlen ember vagyok en is, de en ezt elfogadtam. Masok is elfogadjak ezt, meg akkor is ha te ezt nem igy latod. Ezt te csak ugy gondolod hogy gaz az ha esetleg elesel vagy hasonlok es emiatt kellemetlen helyzetbe hozol masokat es sajat magad. DE EZ NEM IGY VAN. Esetleg megmosolyogjak ezt a korulotted levo emberek akik lattak, de valoszinuleg ez csak amiatt van, mert ok is igy jartak es eszukbe jutott. Nem kell torodni masok velemenyevel. A szetszortsagrol annyit hogy azon tudatosan lehet valtoztatni. Egy ideig odafigyelsz mindenre hogy nehogy elhagyd vagy ilyenek, majd kesobb ugyis magatol fog jonni az egesz. FOGADD EL MAGAD UGY AHOGY VAGY.Hidd el, mindenki szeretni fog ugy ahogy vagy. :))
2018. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!