Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki bántalmazó közegben nőtt...

Aki bántalmazó közegben nőtt fel, nagyobb-e az esélye a megfelelési kényszer kialakulására?

Figyelt kérdés
Akit minden apróságért bántanak,belénevelik,hogy ő milyen rossz,meg ilyenek....

2018. febr. 17. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább annak nagyobb az esélye, hogy bizalmatlan lesz mindenkivel szemben. Nem fogja elhinni ha dícsérik vagy biztatják, mert nem tudja milyen az őszinte kedvesség.

Bezárkózik és elmarja maga mellől az embereket, mert ez a védelmi mechanizmus az évekig tartó verbális bántalmazás ellen.

2018. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem nagyon sokat bánt valaki,aki a saját nyomorúságát rám akarja vetíteni,minden feszültségét rajtam vezeti le. Rosszabb esetben(bár ez ritkább) még fizikailag is nekem jön én meg nem tudok hova menekülni.
2018. febr. 17. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
A megfelelési kényszer evolúciós okokból minden gyermekben igen erős. Erre szükség volt a túléléshez, hogy ne ráncigáljuk meg a kardfogú tigris farkát, ha a szüleink tiltanak tőle. S ez az atavisztikus kényszer ma is ugyanolyan erős.
2018. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokkal nagyobb,mint aki szeretetteljes,toleráns közegben nő fel.


Miquel,miért? Te is,tudod,hogy a megfelelési kényszer természetellenes és beteges dolog,mert feszültté,szorongóvá,depissé tesz...Az a jó,ha valaki csak magának akar megfelelni!

2018. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
A megfelelési kényszer csak felnőttkorban természetellenes. Ha gyermekkorban csak a saját elvárásainknak akarnánk megfelelni, már kihalt volna az emberiség.
2018. febr. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miquel,ne vitatkozz velem! Megértetted!
2018. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igenis! Kérek engedélyt meghunyászkodni...
2018. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
Ez a Miquel egy undorító provokator
2018. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, tapasztalatbol. Parkapcsolatban gondot is okoz.
2019. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miquelnek igaza van. Az értelmes tudásalapú hozzászólás az provokáció? Érdekes.

De visszatérve a kérdésre. Én bántalmazó közegben nőttem fel. Nincs bennem mások felé semmilyen megfelelelési kényszer. Viszont perfekcionista és maximalista vagyok. Magam miatt. Mert magamnak nem tudok megfelelni. Valószínű azért mert a szüleimnek meg másnak sem feleltem meg soha. De saját magamon kívül mások véleménye őszintén nem érdekel. Csak a saját értélrendem. Ha valamit megcsinálok úgy ahogy terveztem az siker. Nem várok dicsétetés ha leszólják sem érdekel. Mert tisztában vagyok vele, ha jó és ez nekem elég. Ha nem jön össze az nagyon bánt és elkeserít.

2019. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!