Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Depresszió...

Mi történik velem? Depresszió elmúlt majd vissza estem?

Figyelt kérdés

Depresszióra szedek antidepresszánst 3 hónapja. Két hónapig jobban voltam mint valaha. Barátságosabb mindenkivel sokkal jobb hangulatom volt. Mindent pozitívumként éltem meg.

Majd kettő hónap után vissza jött a rossz kedv, aggódás és mindenről negatívan gondolkodok.

Mi lehet az oka, hogy vissza estem úgy hogy a gyógyszert még szedem?


2018. febr. 17. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Erősebb a depresszió, mint a gyógyszer, ami már nem úgy hat, mint az elején. Ilyenkor szokták megemelni a dózist.
2018. febr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert ez csak tüneti kezelés volt. Mint minden idegen szert, ezt is kiszűri a májad a vérből és egyre hatékonyabban, mivel az adott anyag lebontásához szükséges enzimből egyre több termelődik. Több szer - több enzim. Több enzim, gyorsabb lebontás, csökkent hatás.

Emiatt emelik a dózist amíg lehet, de egy idő után már akkorára van szükséged, ami károsítja a májad.

Az antidepresszánst emiatt csak addig írják fel amíg az egyéb terápiák tartanak, utána lassan lehoznak a szerről.

Szóval senki ne gondolja, hogy önmagában a szer segít, az csak kiegészítő a pszichoterápia mellé, mankó. Ha viszont túlzásba viszik és nincs terápia, nagyon káros.

2018. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért mert az antidepresszáns nem hatásos.
2018. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szenes43 ***** válasza:
0%

Valóban nem hatásos? Akkor a sétabotom amire támaszkodok hogy biztonságosabban járjak az is felesleges. A szemüvegem amivel itt írok szintén hatástalan,kacat.

Lehet hogy nálad a szakorvosnak változtatni kellene a gyógyszer hatóanyagán vagy a dózisán. Nem visszaestél csak tünetmentes voltál két hónapig. A depresszió betegség és erre hivatottak a pszichiáterek hogy diagnosztizálják és a megfelelő gyógyszert felírják.

2018. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ötféle depresszió van. Ebből kettőre nem hat antidepresszáns, egynél (gyermekágyi depresszió) pedig nem szabad alkalmazni.
2018. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nagyon jól éreztem magam az elmúlt két hónapban. Most pedig rosszabbul vagyok. En úgy éreztem hatott a gyógyszer! Derűlátó voltam, sokat terveztem most pedig ennek az ellentéte történik velem. Nagyon el vagyok keseredve!

2018. febr. 18. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!