Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért rettegeg dolgozat előtt?

Miért rettegeg dolgozat előtt?

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok, nagyon jo tanulo, maximalista, talan tulsagosan is. Sokat tanulok, mindig mindenre felkeszulok, lelkiismeretesen dolgozom, a dolgozatok nagyresze nekem sikerul legjobban, mindig 90% folotti az eredmeny. De megis allandoan szorongok, felek a dolgozattol, holott tisztaban vagyok vele hogy menni fog es ennel tobbet mar nem tehetek a sikerert. Viszont az utobbi idoben ez a stressz annyira felemesztett, hogy egy-egy nagyobb szamonkeres elott alig tudok elaludni, vagy 4-kor kelek hogy tanulhassak/ismetelhessek. Mitől lehetséges ez? Nagyon utalom, de nem tudom megszuntetni
2018. febr. 18. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
pedig nagyon jo lenne, ha ezt meg tudnad szuntetni, mert 16 evesen egy dolgozat igy kicsinal, akkor mi lesz veled az eletben, amikor sokkal komolyabb feladatok varnak majd rad, mint egy tori doga pl ? keresd fel a suli pszichologust, hatha o tud valami ertelmes tanacsot is adni. otthon egyebkent eros elvaras hogy mindig jo jegyet hozz? szulok is maximalistak?
2018. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, a szuleim sosem varjak el tolem hogy mindenbol otos legyek, sot, mondjak hogy lazitsak. Sajat magammal szembeni elvarasok vannak, mert van egy jovokepem, celjaim. Csak nem ertem, hogyan jott ez a szorongas dolog, mert nagyjabol 1 eve jelentkezett addig semmi nem volt :/
2018. febr. 18. 17:42
 3/3 anonim válasza:
Ezt jobb, ha még csírájában elfojtod. A volt barátnőmmel rengeteget vitatkoztunk emiatt, mert Ő középiskolában kimagaslóan jó tanuló volt, de amit átkerült egyetemre, ott felemésztette az a mennyiségű anyag, amit meg kellett volna tanulnia (képtelenség mindent tudni). Elégedj meg a négyesekkel is és hagyd abba a tanulást, amikor már valamit "nagyjából tudsz". Ha jól csinálod, akkor ki fog alakulni egy másfajta tanulási szokás és valamivel nyugodtabb leszel.
2018. febr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!