Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
2 ève kezdődött minden egy csalàdi botrànnyal de azóta gyakran jön ràm a halàlvàgy , mikor egyedül vagyok gyakran csak úgy elsírom magam minden ok nèlkül. Nem tehetek ròla , mikor nincs a közelemben senki előtörnek a sèrelmek ès óràkon àt kínlódom olyan gondolatokkal , hogy haszontalan vagyok , csak teher ès talàn jobb lenne eltűnni. Ilyenkor utàlom az èletem , magam ès mindent ami hozzàm köthető , legszívesebben làthatatlanul èlnèm az èletem. Kèrtem anyàt , hogy vigyen el pszichológushoz mert itthon vagy baràti körben nem tudnèk olyan nyíltan beszèlni ilyen dolgokról. Azt mondta nem kell , hogy feleslegesen gyógyszerezzen , van mire kidobni a pènzt így is. Apum is leszidott , úgyhogy felhagytam ezzel. Velük sajnos nem tudok erről beszèlgetni , màssal meg nem merek mert megkapnàm , hogy èn is olyan figyelemhiànyos àldepressziós összetört lèlek vagyok mint manapsàg a lànyok 60%-a.Szerintetek ?
2018. febr. 20. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagy vagy ahhoz, hogy egyedül menj orvoshoz. Keress egy jó pszichológust, és kérj időpontot. Az állami szektorban is vannak jók, csak tájékozódj előzetesen: keresgélj a neten, hogy a lakhelyeden kik vannak, mi a szakterületük.

A pszichológus pedig nem ír gyógyszert, csak a pszichiáter.

Az önbizalmadat megpróbálhatod helyre tenni egyedül is emellett, bár nem könnyű. De keresgélj a neten, olvass.

2018. febr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Manapság elég nagy probléma, hogy akiknek tényleg segítség elvesznek a sok figyelemre vágyó ember árnyékában..De már az is elég "gáz" hogy a szüleid ilyeneket mondanak...Persze erről te nem tehetsz.Ha esetleg még gimibe vagy általánosba jársz ott nagy eséllyel van iskolapszichológus, és ha talán a szüleid egy SZAKEMBER véleményét hallják komolyan vehetőbbé válik a dolog a szemükben.Addig is szerintem írd le amit érzel, ezzel nem kell attól tartanod hogy elhíresztelik, és kiadod magadból, talán kiderül hogy egy költő veszett el benned.Kitartást!
2018. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat. Sajnos nincs lehetősègem dokihoz menni , nekem elèrhető tàvolsàgban nincs ès fèlek , hogy tènyleg minden egyes tünetre orvossàgot írna fel , ahogy azt mai vilàgban szokàs. :/

Tènyleg depressziósnak èrzem magam , mi màsèrt jönne elő 2 ève folyamatosan ez a szorongàs , a szomorúsàg ès a síràs csak úgy ? Van , hogy hetekig tart , nèha csak 2-3 napig , de fő az , hogy minden ok nèlkül èrzek így. Nem akarok felesleges gyógyszereket szedni , főleg , hogy valamelyikek függősèget is okoznak, de most megijedtem a szüleim reakciójàtól. Egyszerűen annyira tökèletesnek akarnak làtni , hogy figyelembe sem veszik a problèmàimat. Okè , nyilvàn nem a szàmlàk meg a felnőtt dolgok miatt stresszelek , de igenis lehet egy gyereknek is problèmàja.

2018. febr. 25. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!