Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Egyszerűen nem...

Mit tehetnék? Egyszerűen nem bírom elviselni az embereket, szó szerint rettenetesen megfájdul a fejem tőlük.

Figyelt kérdés
Diplomás, felnőtt, 26 éves ember vagyok, azonban a páromon és a tesómon kívül szinte senkit nem bírok elviselni. Munkám is ezért nincs, ha egy napot vagyok emberekkel körülvéve, egyszerűen pár óra után annyira hasogat a fejem, hogy bevehetek akármennyi gyógyszert, nem segít. Ilyenkor csak az segít, ha elvonulhatok jó pár napra. Nem bírom elviselni őket magam körül, feszültté tesznek, pedig tudom, hogy nem fognak bántani, de egyszerűen ezt váltják ki belőlem. Társasági életet se élek, egyszerűen az egészre semmi igényem nincs. Csomó "barátot" is leépítettem, mert valahogy rendre sikerült bevonzanom az energiavámpírokat. Biztos ennek is nagy szerepe volt abban, hogy most ennyire elforduljak a társadalomtól. Női közegben pedig pláne megszűnök létezni, pedig magam is nő vagyok, de egyszerűen annyira semmi témám nincs jóformán közös a saját nememmel, az állandó sz@rkavarásról és taktikázásról már nem is beszélve. Nem arról van szó, hogy félénk lennék vagy valami, de nem tudok mit kezdeni az átlagemberekkel. Dolgoztam pár hónapot, amit azért is hagytam ott, mert annyira leszívott pusztán az, hogy emberekkel kell egy helyen lennem, hogy volt, hogy péntek estétől hétfő reggelig csak wc-re tudtam kimenni, pedig nem végeztem fizikai munkát, és csak napi 8 órát kellett a munkahelyen lennem.

2018. febr. 21. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez mindig ilyen volt, vagy ez neked is új? Mit jelent számodra az "átlagember"?


Lehet mondjuk Asperger szindróma, az tűnik hirtelen súlyosabbnak, ha mondjuk így felnőttként párkapcsolatba lépsz és összeköltözöl valakivel.

2018. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos mindig, csak most felerősödött jobban. Átlagember alatt számomra a bájcsevegő, mások életébe beleavatkozó kellemetlen alakokat értek, akik felszínesen ítélnek meg mindent, ami nem teljesen olyan, mint a számukra megszokott. Szerencsére a párom nagyon hasonló hozzám, ő is szeret elvonulni és egymásnak biztosítjuk a szabad teret.
2018. febr. 21. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nézd, nálam ugyan nem ilyen súlyosak a tünetek, de az enyhébb verziót már elég jól ismerem. Látszik, hogy introvertált vagy, az pedig egyszerűen azzal jár, hogy az idegrendszered fizikailag is más és tényleg hajlamos vagy szociális megterhelés hatására kimerülni és megfájdítani a fejed. Ez teljesen normális.

Viszont az is látszik, hogy nem vagy túl optimista és toleráns az egyszerű népekkel szemben, amiről szintén meg tudom mondani, hogy sokkal súlyosabbá teszi a problémát. Tényleg nagy terhet le lehet dobni azzal, ha az ember megtanulja elfogadni, hogy mindenféle emberből ki lehet hozni valami jót. :)

2018. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valóban nem. Korábban nagyobb volt a türelmem, mára szinte semmi.
2018. febr. 21. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!