Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós embert felismernek?

Depressziós embert felismernek?

Figyelt kérdés
Végülis ki számít annak? Az orvos miből diagnosztizálja ki? Antidepresszánst mire ír fel? Mennyivel javítja a hangulatát? Előfordul az gyakran, hogy van aki nem mutatja ki, pedig mégis az és a családja sem veszi észre?

2018. febr. 23. 22:31
 1/6 Gál Zoé ***** válasza:
90%

"Előfordul az gyakran, hogy van aki nem mutatja ki, pedig mégis az és a családja sem veszi észre?"


Elő. Egyszer csak hirtelen öngyilkos lesz minden előjel nélkül. Amelyik kutya nem ugat, az harap.

2018. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szakértő fel kell, hogy ismerje, ha eljársz hozzá terápiára. És simán van, hogy senki nem veszi észre a hétköznapokban, igen.
2018. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Barátom "vette észre", hogy az lennék, nem fáradt, meg nem a tinikori nagyhalált adom elő. Ő 25 én 19. Gyerekekkel foglalkozik, volt ilyen pszichológiája vagy valami hasonló az egyetemén. Felajánlotta, hogy elvisz, ha akarom pszichológushoz, hogy pontos képet mondjon. Mindig is el akartam menni. Amikor ezt felhoztam a szüleimnek kiröhögtek, hogy nyílván csak megsértődtem rá, meg hogyan lennék depis, hisz nem vagdosom magam, meg biztos olyan zenét hallgatok csak ami szomorú. Pár éve is kérdezgettem tőlük mitől alakul ki a depresszió és én lehetek-e az, de csak annyit mondtak, hogy tini vagyok. Barátom ezóta csak kedveskedik (nem mintha nem szokott volna) próbál a kedvemben járni.
2018. febr. 23. 22:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Anyám egyszer hallgatta a rádiót 20-21 éves kora körül; és a depresszióról beszélgettek. Mamám ki érzéketlen egyszer észrevett rajta valamit, kérdezte mi van vagy mi baja, nem tom, én még nem voltam meg; és akkor mondta anyám, aki a rádióműsor alapján felismerte, és depressziót diagnosztizált magán, hogy "Depressziós vagyok." És akkor erre a mamám: "Hülye vagy te, nem depressziós!" Hát vazz'!
2018. febr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sportolok is, dr már csak heti 1szer,nem heti 3szor,azután jól érzem magam, ha nem csinálom meg akkor én is érzem, hogy üres vagyok, de ez más. Ja és még gimis vagyok, tehát van még azért 5x45perc vmi mozgás féle (már ha csinálunk vvmit)
2018. febr. 23. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:

*Ja amúgy szerintem se feltétlen lehet kiszúrni. Érzéketlen emberek pl egyáltalán fel se tudják fogni, hogy mi ez, vagy hogy van ilyen;

Van aki meg nem figyel más embereket, nem foglalkozik, nem törődik velük, csak eléldegél mellettük; lehet ez kolléga is; ozt nem észlel így semmi szokatlant, mert nem törődik úgy általában az emberek belső világával

Meg még van, aki csak simán nem tudja, hogy az az. Tehát hogy azért olyan , amilyen;

és van olyan is, pl hogy nem is látszik rajta, mert nem viselkedik viszont a depis ember a többiektől eltérően, azon meg azért nem szúrja ki senki. Ott esetleg nem is feltétlen gondolná senki, hogy valami baj van.

Meg nemtom, szemekből ez mennyire olvasható ki; ehhez is van, aki ért, meg van, aki nem ért hozzá; és olyan is van, aki nem is néz annyira bele, nem is figyeli annyira mások szemét, tekintetét.

Szal nem feltétlenül szerintem. És nem mindenképpen, és nem minden esetben.

2018. febr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!