Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vélekedik a pszichológia...

Hogy vélekedik a pszichológia a súlyos munkaundorról?

Figyelt kérdés

Szakmabeliek válasza érdekelne elsősorban, hogy jelenleg hol tart ezen a téren a kutatás. Egyáltalán kutatják ezt a területet?


Komolyan szeretném kigyógyítani magam belőle, mert a túlélésem függ tőle és egyre nehezebb lesz a túlélés


- a szociális ellátások csökkennek, a migráció miatt külföldön is, ezért az sem kiút

- egyre nagyobb a gazdasági olló, vagyis egyre több vagyont halmoznak fel a gazdagok, mert a kizsákmányoltak megtermelik nekik a profitot.

- az önellátás is egyre nehezebb, mert hiába vannak megújuló energiák, nagyon drágák és még mindig kevésbé hatékonyak és az élelmiszer az éghajlatváltozás, környezetszennyezés és a talaj tápanyagtartalmának csökkenése miatt egyre nehezebben terem meg.

- egyre kevesebb a munkahely, mert mindent a számítógépek és a robotok vesznek át.


Öngyilkos a szeretteim miatt nem akarok lenni, de ez így nem megy. Az állami pszichiátriákon az úgynevezett munkaterápia - már ahol van egyáltalán - annyiból áll, hogy gereblyézd össze az avart, szedd össze a szemetet az épület körül meg a foglalkoztatóban rajzolj, gyurmázz. Ez nem a valós életet reprezentálja. Ahogy a közmunka sem.


Az átlagember erre is ugyanazt mondja, mint a depresszióra, anorexiára és a többire, hogy "Szedd össze magad!", mert nem fogadják el, hogy ez egy BETEGSÉG!!!


Ezért érdekel szakmabeliek véleménye, mert ők talán látják és kicsit át is érzik, hogy mennyire gyötrődik legbelül egy ilyen ember, míg mások csak a maradék kis morzsányi önbecsülést is kiölik belőle a folyamatos lelki bántalmazással.



2018. febr. 27. 13:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert az is egy más dolog, hogy elhatározod magad dolgokra és semmi nem lesz belőlük, mert nem tudod koncentrálni magad.
2018. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem örököltem, nem is fogok és nem is tart el senki. Magamat tartom el. És ez addig jó, amíg véget nem vet neki valami. De mivel TB-m sincsen ha bármi betegségem lesz, akkor meghalok.


Ezt nem értem magamon, hogy más ember képes olyasmikért dolgozni, hogy kifizessen egy telefonelőfizetést vagy egy új ruhát és képes még gyereket is vállalni úgy, hogy még egy saját lakása vagy megtakarítása sincs, eközben nekem úgy sincs semmi motivációm dolgozni, hogy ha bedöglik a kukázott hősugárzó, akkor reggel nem ébredek fel, bármikor rámtörhet egy másik hajléktalan, akinek nincs vesztenivalója és megölhet és beköltözhet és ha kikapcsolja a routert az, akitől az internetem van, akkor az sem lesz egy darabig.


A legtöbb ember ennél sokkal kisebb kényelmetlenségek miatt képes elmenni dolgozni.

2018. márc. 2. 23:18
 13/16 anonim ***** válasza:
Tudj róla, hogy van olyan, hogy adhd, ami nem feltétlen jàr hiperaktivitàssal felnőttként. ez ritka és kis esély van rà, hogy itt ez a gond, csak tudj róla.
2018. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
Remélem egy fillér segélyt nem kapsz
2018. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia, Kérdező! Hogy vagy mostanában?

Biztos van, ami érdekel. Csináld azt!

Érdekelne-e javítani, helyreállítani valamit, kertet művelni? Ha tudsz valami önellátó közösséget.

2018. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

"Nem akarnék dolgozni, pont ez a betegségem."

😅😅😅😅😅😅😅

Tudom, hogy ez nem vicces, de annyira jót röhögtem, meg olyan cuki, hogy "betegséged" van szerinted!😅

Jaj!

Figyelj, dolgozni MUSZÁJ!

2018. szept. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!