Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongással küzdők! Ti hogy...

Szorongással küzdők! Ti hogy boldogultok a mindennapokban? Van itt olyan, aki már kilábalt belőle? Esetleg le tudnátok írni, hogy nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Lassan több, mint fél éve szorongással küzdök, és már kezdem elveszíteni a türelmem. Pszichológusnál jártam, beszélgettünk, tanított relaxációs gyakorlatokat, de úgy érzem ezek csak rövidtávú megoldások. Valamilyen szinten állandóan jelen van a szorongás, tehát étterem, bár, mozi, utazás kiesik. Úgy érzem magam, mintha korlátozva lennék, mert bárhova szeretnék menni, bármit szeretnék csinálni, nem lehet, elkap a rosszullét... Olyan érzés, mintha megakadtam volna egy szinten valahol a gyógyulás felé (mert ugye 5-6 hónapja maga a pokol volt minden) és egyszerűen nem tudnék továbbjutni. Vitaminokat, Valeriánát szedek. Tudnátok esetleg ötleteket adni, esetleg kezeléseket ajánlani? :)

19/L



2018. febr. 28. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nyugtatókkal próbáltam oldani a szorongásomat, ami nagyon rossz ötletnek bizonyult, mivel hamar rászoktam. Most csökkentve próbálom elhagyni e sátáni pirulákat, de az elvonási tünetek, az eredeti szorongás, csak 5x olyan erősen. Ez a tanácsom: Ne vegyél be 1 szemet se xanaxból, frontinból, vagy rivotrilból, inkább ájulj el a pániktól. Még úgy is sokkal jobban jársz.
2018. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
79%
Igaz én nem jártam orvoshoz és nem szedek semmit rá,de én is szorongós típus vagyok. Pl ha valami új helyre kell menni (utazás valahova) Sőt annyira rámegy a szorongás a gyomromra is,hogy enni se bírok és megy a hasam :( Nálam is szokott Valeriána lenni.Gyerekkorom óta küzdök a szorongással :(
2018. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű nekem is ez a fő oka, egyszerűen ilyen a személyiségem ^^”


Xanaxot az első 1-2 hétben kellett szednem és akkor segített is, de mára már csak vészhelyzet esetén van zsebben, vagy 5-6 hónapja nem nyúltam hozzá. Hát nem tudom, inkább hagyni hogy konkrétan megéld hogy szinte megfulladsz és elájulsz a pániktól és az oxigénhiánytól (mert én ilyenkor általában úgy érzem nem kapok levegőt)... inkább segítsen a nyugtató ^^” Az szerintem egyenlő egy újabb traumával.

2018. febr. 28. 16:08
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Én is gyermekkorom óta szorongó vagyok, bár akkor még ennyire nem volt erős a szorongásom, mint most. Képtelen vagyok belőle kilábalni, sokáig alkoholfüggő voltam, most "csak" nyugtatófüggő vagyok, de volt, hogy mindkettő egyszerre. Orvosi segítséggel se tudtam meggyógyulni. Sehogy se boldogulok az életben, ráadásul más mentális gondjaim is vannak, amik csak nehezítik a helyzetet. A legjobb lenne meghalni. Próbáltam már öngyilkos lenni, nem sikerült. Utálok már élni.
2018. febr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a szorongás természetes reakció új helyzeteknél. Lehet idővel elmúlik, vagy enyhül. Én is nagyon szorongós voltam. A tenyerem annyira izzadt, hogy pici vízhólyagok lettek rajta. Ovis korom óta izzad a tenyerem ha félek, vagy szorongok, izgulok. Se pszichológushoz, s orvoshoz nem mentem, gyógyszert sosem szedtem. Valóban igaz az, hogy minden fejben dől el, erre én 25 éves korom után jöttem csak rá. Sok mindent keztem lesz.arni, mert rájöttem mik azok amik miat feledlegesen stresszelem önmagam. A baj csak annyi már, hogy átestem a ló túlsó oldalára, mára már túlzottan is túl lazán veszek dolgokat úgy érzem, mert nem érdekelnek sokszor a következmények, persze nem esek annyira túlzásba. A lényeg nálam szinte teljesen elmúlt a tenyér izzadás, a görcsölések, a szédülés, az enyhe hányinger. Nem volt könnyű út, de megérte, csak arra kell figyelni ne ess át a ló túloldalára!
2018. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én odáig jutottam, hogy sokkal inkább már csak idegesít, mint félelemmel tölt el. Idegesít, hogy nem tudok tőle megszabadulni.

A lesz.rom érzés egyébként tényleg nagyon hatásos :D

Csak tényleg jó lenne már egy tényleges megoldás :/ Lassan mennék egyetemre, de ha ez így marad, képtelen leszek akár csak leutazni is :(

2018. febr. 28. 16:58
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez egy genetikai jellemző.

Lehet rajta enyhíteni,de alapvetően nem lehet megváltoztatni az embereket.

Van aki nagyon laza,mások szorongósak.


Persze szedheted a gyógyszereket,de akkor meg arra szoksz rá.


A világ elég félelmetes hely.

Van,aki könnyebbe éli meg,mások nehezebben.

2018. márc. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem tobb mint egy eve kezdodott, es nem mulik nekem se. Elotte is szorongos tipus voltam, de igy fizikailag nagyon nagyon ritkan lettem rosszul, es nem volt bennem az allando felelem. Azota nem mulik. Barmit csinalok, nem lesz jobb. Vannak jobb es rosszabb idoszakok, de ezeket se tudom befolyasolni, legalabbis meg nem jottem ra hogy. Jobb idoszakban is a rosszullet gondolataval kelek, fekszem, meg akkoris, ha aznap mondjuk jol voltam. Nonstop bennem van egy rossz erzes, a felelem. Nekem is jovore lenne egyetem, de nekem most meg a gimibe is nehezemre esik bejarni, ugyhogy nem fuzok hozza sok remenyt. Pedig annyira szeretnem, de nem megy... ugyhogy bocsi, tanacsot nem tudok adni, de hatha picit megnyugtat, hogy nem vagy egyedul. Szerintem erre nincs hatasos gyogyszer, csak remenykedni tudsz, hogy egyszer majd megszunik.
2018. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Krisz_39 ***** válasza:
89%

Szia.

Nem tudom hány éves vagy. Igen szerintem is elakadtál. Amúgy ez nem ritka.

A MEGOLDÁS: SZeresd magad.

Hogyan?

Ahogyan csak tudod.

Hallgasd meg a testedet. El fogja mondani mire vágysz, mit kíván. Ha nem tudod könnyen megadni magadnak amire vágysz, akkor készíts tervet.

Ha utazásra vágsz, akkor utazz. Ha nincs hozzá pénzed, akkor gyüjts...

Ha szerelemre vágsz akkor keress társat aki megadja amire vágysz és kölcsönösen te is megtudod adni amire Ő vágyik. Ez sem megy gyorsan.


Ha lelki békére vágysz. Keress olyan társaságokat akikkel jól érzed magad. Nem minden emberrel jó az együttlét. Sőt...


Sok séta

Sok meditáció

Joga


Jó barát

És ami a legfontosabb: Önismeret...


Szeresd magad. Figyelemmel, egészséges ételekkel, mozgással, különösen azt a részedet amelyik fáj. Nagyon-nagyon-nagyon szeresd.

Akkor van esélyed a gyógyulásra és a fejlődésre. :-)

2018. márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Minél lazábban kell venni a dolgokat és leszarni mindent! Nem kell megfelelni a társadalmi elvárásoknak,a nőknek,meg senkinek se!
2018. márc. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!