Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió? Vagy...

Ez lehet depresszió? Vagy valamiféle más mentális betegség? Vagy csak egyfajta dűhkitöréseim vannak?

Figyelt kérdés

18/f

Mostanában minden dologért vítázom az édesanyámmal szinte bármit tesz már mondom hogy mér úgy meg mindig durvábban neki esek a szavaimmal.


Nem sok haverom van, de volt egy aki igaz barát volt. Sajna egy fajta dűhkitöréseim lettek, amiért ha kicsit is feszültebb voltam a kelleténél nekiugrottam, hogy miért nem ír nekem mondjuk miért csak én írok vagy mert sose jönne egy pc-s játékkal velem játszani.

Minden ilyenen összekaptunk.

Letiltott mindenhol és egy másik barátnak elmondta hogy mi a gond, hogy mindig mindenért nekiugrok.

Nekem azt mondta hogy csak egy kis nyugalmat szeretne. Meg hogy ezek után nem akar olyan közel állni hozzám mint ez elött. Végül azt mondta van egy ajánlata hogy ha megjavulok és nem csinálom többé ezeket, akkor megint olyan lesz minden amilyne régen.

Azóta beszélünk, de sokszor volt hogy többször is fentvolt egy beszélgetős alkalmazásban és nem írt vissza.

Beszéltem egy másik barátommal és kiderült, hogy aztmondta neki, hogy az iskolából a maradék időt kibírja melettem aztán nem fog már velem beszélni cska most amég így a közvetlen környezetben vagyunk egymással. Meg hogy azt mondja az ilyen kapcsolatokat minnél elöbb megkell szakítani.


Ez a barátom az egyik legfontosabb személy az életemben és még ezek után is tűzbe tenném érte a kezem.


Betegség miatt egy hónalja nem találkoztunk.


De ezek után azt érzem, hogy nem akar kibékülni egyáltalán és nemtudom már mit tegyek.


Konkrétan ez idő alatt is többször is sírtam. És miután ezt megtudtam azóta semmise érdekel levert vagyok. Eddig foglalkoztam a sulival, de mostmár be se akarok menni egyáltalán. És sokat gondolkozom az öngyilkosságon, hogyha nemjön helyre a barátságunk felakasztom magam. Vagyis csak vannak ilyen gondolataim.


Ez lehet valamilyen mentális betegség hogy ilyeneket csinálok? Már teljesen úgyérzem hogy kikészültem és nemtudok mit tenni.



2018. márc. 1. 10:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Ezek melett nem érzem ebbe a társadalomba valonak magamat. Nem érzem hogy ide tartoznék ahol most vagyok. Teljesen más az értékrendem és hogy mit szeretek. És emiatt különcnek érzem magam. Azt érzem hogy mindenki ellenem van és senki sincs velem igazán jóban. Hanem mindenkinek van egy vélemémye rólam és egyszerűen nem érzem a közösségbe valónak magam.


Sajna többen is szoktak az iskolában piszkálni. Félek visszaszolni és emiatt lehet dűh halmozodik fel bennem, de nemtudom igazából, hogy most dűh halmozodhat e fel bennem emiatt.

2018. márc. 1. 11:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg depresszió pszichológus sokat segítene.
2018. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nem azt mondom, hogy a legjobb amit tehetsz, de próbálj meg beszélni egy pszichológussal vagy anonim segélyvonalon keresztül szakemberrel. Nem fogják helyetted megoldani a problémáidat, de rámutathatnak olyan dolgokra amiket nem látsz vagy figyelmen kívül hagysz, sok segítséget tudnak adni.


Ne ess kétségbe és kitartás. Úgy gondolom, az élet nagyon hosszú, ebben törvényszerűen vannak jó és rossz időszakok.

2018. márc. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem depresszió, hanem a kamaszkori világfájdalom. Mindenki átesik rajta, mint a fogzáson. Majd elmúlik, ahogy jött. Addig menj a napra, és mozogj. Mindkettő D vitamint termel, és az átsegít ezen a időszakon.
2018. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
A csicska Miquel itt is ontja magábol a szart.
2018. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A depressziót az okozza,hogy az illető elfojtott magába valamit. Igenis szabadjára kell engedni az érzéseket,mert belülről bomlasztanak le.
2018. márc. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ontalak én sehova, 5-ös.
2018. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!