Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet hogy ennyire nem...

Hogy lehet hogy ennyire nem tudom elfogadni magamat?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Nincs semmi betegségem, egyetlen problémám van ami elég súlyos, a szorongás. Voltam mar vele pszchihiatrian gyogyszert is kaptam ra xanaxot szedtem harom hetig nem hasznalt es orvos megbeszelesevel abba lehetett hagynom a szedeset. Ez a szorongas leginkabb az iskolara terjed ki, leirhatatlanul kegyetlen..., csak ezt egy nem szorongo ember nem tudja megerteni mert csak azt mondjak mit idegeskedsz,nyugi,nem mullik rajta semmi,stb...


Volt a fejemen 4 anyajegy amik eleg aprok voltak de annyira zavartak hogy leakartam szedetni oket. A szuleim furcsan neztek ram nyilvan hulyenek tartottak hogy tűszúrásnyi méretű anyanegyeket leakarok szedetni.. Aztán teltek a napok és egy nap legalabb 1000-szer ( de lehet keveset mondok ) eszembe jutott ez a gondolat az anyajegyekrol hogy le kene szedetnem mert elcsunyit stb stb csupa negativ gondolat. Amikor beszelgettem valakivel mindig az a gondolat ugrott be hogy az anyajegyeimet nezik. Rosszul voltam ezektol a gondolatoktol es csak azt lattam megoldasnak hogy leszedetem oket minthogy megmaradjon ez a gondolat. Mert biztos voltam benne hogy nem fog megszunni a gondolat ha az anyajegyek ott maradnak a fejemen es nap mint nap latom a tukorbe. Es pszchiatrian amikor voltam akkor nyilvan errol is beszelgettem a dokival hogy mennyire zavarnak es akarmennyire is tudtam legbelulrol hogy a racionalis megoldas nem az lenne ha lemutenek hanem hogyha eltudnam magam fogadni, nem ment sajnos... Sok veszekedesen vagyok tul a szuleimmel amit banok nagyon. Megigertem nekik hogy nem lesz tobb dolog ami zavar. Es par nappal miutan megcsinaltak a mutetet eszrevettem hogy a hajam alatt van egy anyajegy. Na abba a pillanatba elhataroztam hogy nem nem akarok rosszat senkinek azzal hogy eljussak arra a szintre hogy annyira zavarjon. Szerencsere ez az anyajegy nem latszik a fejemen mert a hajam eltakarja de a gondolat nem akar szunni hogy lekene vetetnem ezt is mert mivan ha olyan hajat akarok majd ahol latszana stb stb... Tudom hogy ez most eleg bonyolult es erthetetlen annak aki olvassa de legyszi valaki tapasztalt segitsen hogy mitol lehet ez, betegseg-e ? Es mi ra a megoldas ? Kényszerbetegseg lenne vagy szimplan onertekelesi zavar vagy tenyleg begolyoztam ?



2018. márc. 4. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne akarj megfelelni másoknak! Légy önmagad és menj szembe az elvárásokkal!
2018. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!