Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan élitek meg a meddöséget?

Hogyan élitek meg a meddöséget?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve várunk a csodára.Mostmár lombik lesz belöle.A párom eredményei miatt nem lehet természetes uton gyermekünk.Olyan ez az egész mint egy hullámvasut...ha 2 napot késik akaratlanul is reménykedem,hogy most sikerült...de nem,soha nem...hogyan dolgoztátok fel ezt a többszöri kudarcot?Aznap mindig ugy érzem minden összeomlik körülöttem..Ekmondhatatlan lelki fájdalom.Szerencsére nincs igy állandoan.Probálom minél jobban lekötni magam,hobbit keresek,sokszor jol is vagyok,reménnyel teli!De sajnos elö-elöjön bennem ez a pokoli kin,hogy lehet soha nem lesz gyerekem..abba szörnyű belegondolni.Olyankor probálok arra gondolni,hogy talán igy is lehet teljes az életem?!A másik dolog az,hogy muszáj tartanom magam a párom miatt,mert hogy nála van a gond.Nem törhetek össze elötte ,hogy jaj de rossz,hogy nem lehet gyereked...nekem kell erösebbnek lennem ebben az esetben...persze ö csak nagyon rutkán beszél rola,nagyon nehezen nyilik meg érzelmileg ezen a téren.Probálom maximálisan kimutatni neki hogy én ettöl még ugyanugy szeretem és hogy mellette vagyok,támogatom mindenben.Aztán meg ha egyedül maradok a sötétben csak kattog az agyam,néha ugy érzem beledöglök ebbe az egészbe.Szégyenlem magam amiért irigység és néha düh fog el ha látok párokat,akik csak gondoltak egyet és ott a gyerek,aztán még egyet és ott a másik is.Ti hogyan élitek/éltétek meg ezt a periodust?

2018. márc. 5. 18:02
 1/6 A kérdező kommentje:
30/N
2018. márc. 5. 18:04
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok kitartást kívánok mindkettőtöknek. A lombik sem a világ vége :)


Nálunk velem volt a baj úgyhogy a folyamatos csalódások mellé ott volt a félelem is, hogy elhagy a párom, akármennyire is szeret. Komolyan másfél évig próbálkoztunk, előtte inkább csak nem védekeztünk. 10 negatív tesztet csináltam, 10 csalódás. Nagyon rossz volt, de én kicsit jobb helyzetben voltam, mert ez motivált, hogy javítsak az egészségemen, hogy jöhessen a baba. Most 15 hetes vagyok, de még mindig nem nyugodtam meg, annyira megviselt a másfél év.

2018. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és 27/L
2018. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászolást.Gratulálok,minden jot neked!
2018. márc. 5. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem se lehet gyerekem soha! :(

El kell fogadni,örökbe fogadás a 2 megoldás.

vagy egy kicsi kölyök állatka,aki szeret téged örökre! :) 30N

2018. márc. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom.
2018. márc. 7. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!