Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek ha az osztály előtt...

Rettegek ha az osztály előtt kell hangosan olvasnom. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nagyon rá tudok stresszelni a legapróbb dolgokra is. De hangos olvasás az osztálynak a legnagyobb rémálmom. Szeretek, és tudok olvasni, nem azzal van a baj.

Ha már azon gondolkodik a tanár, hogy ki olvasson, már akkor nagyon ideges vagyok, izzad a tenyerem és teljesen leblokkolok. Amikor felszólít, hogy olvassak, annyira akadozva és nyögvenyelősen megy. Van amikor csak párszor botlok meg, és egész jól megy, de van amikor már rögtön a legelején elrontom és akkor még idegesebb vagyok, tehát még bénább. Itthon szoktam gyakorolni, de itt folyékonyan megy, csak az osztály előtt van ez. Amikor nagyjából kiszámítható, hogy melyik a következő szöveg amit el kell olvasni, akkor gyorsan átfutom előtte, de valamikor teljesen váratlan. Egy hónapja meg nagyon kellemetlen helyzetbe kerültem, mert óra végén hallottam hogy rajtam röhög pár osztálytársam, meg amikor elmentem mellettük a folyosón akkor is én voltam a téma... Ami nekem nagyon fáj. Egyébként egy erős gimnáziumba járok, 4.9 lett az átlagom. Szóval nem vagyok hülye. Mit lehet tenni,hogy leküzdjem az idegességet és osztály előtt is szépen olvassak?

18/L


2018. márc. 6. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdésre azt a választ olvastam, hogy otthon a tükör előtt kell magadnak hangosan olvasni. És nem csak egyszer.
2018. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én akkor voltam ilyen helyzetben, amikor a nyelvvizsgámat próbáltam megszerezni, de nem voltam képes idegenek előtt megszólalni angolul. Egy ismerősöm csak úgy viccből egyszer azt mondta, hogy képzeljem el, hogy egy pingvinnek beszélek. És tényleg, ez azóta mindig azonnal eszembe jut és az idegességemet mindig felváltja a jókedv. :) Szerintem neked is ezt kellene. Képzeld, hogy pingvineknek olvasol fel.
2018. márc. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2018. márc. 7. 05:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!