Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi pontosan a hallucináció?

Mi pontosan a hallucináció?

Figyelt kérdés
Úgy értem mit él meg aki hallucinál? Mik fordulnak ilyenkor elő?

2018. márc. 7. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem értem mit jelent.
2018. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 2-es írt, az jó, csak az egy száraz meghatározás. Fiatalkoromban hallucináltam és illúzióim is voltak. Hallucinációra példa: évekig álldogált egy alak a szobámban, aki pont úgy nézett ki, mint én, sosem szólt egy szót sem, csak állt és nézett. Azt hittem, hogy igazi, de a pszichiátrián felvilágosítottak róla, hogy nem az. :) Illúzióm több volt: pl. mentem az utcán és a bokrokról leváltak az ágak és a nyakamra tekeredtek, fulladoztam miatta, rámkiabáltak a házak stb. Ami mindig az agyamra ment, az az volt, amikor folyton hallottam, hogy anyukám metszi a rózsákat, közben meg otthon sem volt, én meg vagy 10-szer kimentem megnézni. Kivizsgáltak a pszichiátrián annak idején, de nem vagyok skizofrén, depressziót állapítottak meg, hangokat egyébként is nagyon ritkán hallottam, és a skizofréniára a folyamatos hanghallások a jellemzőek.persze kaptam gyógyszereket, nehogy skizo legyek, de azokat meg nem szedtem be, mert nem éreztem magam betegnek, hanem úgy gondoltam, hogy a világ változik. Aztán évekig gondolkoztam rajta, hogy nekem van-e igazam, vagy a dokiknak, és sajnos a dokiknak volt, nem a világ kezdett változni. Az akkori kezelőorvosomnak az volt a magánvéleménye, hogy így kezdődik a skizofrénia, ebben valszeg igaza volt. De nyugisabb lett az életem és szinte semmi sem maradt meg a tüneteimből, néha hallok ezt-azt, de ami nem valóságos az mindig surroundban szól,(oké. egy moziban is surround hangzás van, de azt tudom, hogy direkt olyan). Vagy legutóbb tavaly volt egy olyan, hogy sokat ittam, éjjel felébredtem, hogy igyak egy kis vizet és egy hófehér marslakó-szerű izé jött mellettem és nagyon szomorú volt, hogy iszok. Régen, mikor előjöttek ezek a dolgok, nagyon féltem, utcára menni is nehezen mertem, lefogytam és meg akartam halni. Manapság nem félek, a szobámban álldogálló valaki rég elment valahová, és megtanultam, hogy az agyam szórakozik velem.

Különben Youtube-on vannak jó videók skizofréiáról.

2018. márc. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!