Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni ezt a...

Hogyan tudnám legyőzni ezt a félelmem?

Figyelt kérdés
Rettegek a vérvétel től. Nem magától a tűtől vagy a vértől félek hanem attól hogy tőlem leveszik a vért. Ha érzéstelenítést vagy oltást adnak azzal nincs gondom. Viszont mikor az orvos kimondja, hogy vért kell venni mintha megállná a világ, teljesen lefagyok a fülem elkezd zúgni. Általálában többször is megszoktak szúrni mivel az ereim nagyon kicsik, általában olyan negyedik alkalommal sikerül. Az is ront a helyzeten, hogy az egész testem görcsben van és remeg. Ha sokadszora szúrnak már a könnyeim is elkezdenek folyni, nem a fájdalomtól hisz ez alig fáj. Utána van hogy görcsös síróroham fog el. Szerintem mentális oka lehet ennek. Kicsi koromban beteges voltam sokszor vettek tőlem vért rengetegszer szúrtak. Vérvételkor hirtelen megint kis 5 éves leszek akit az idegen emberek lefogtak és szurkáltak hiába sikoltoztam sírtam,hogy elég.

2018. márc. 9. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos a legtöbb embernél pont azt válik be, hogy minél többször esik rajta keresztül és "megszokja". Én is rettegek a vérvételtől, mondjuk nekem a tűvel is gondom van, illetve az általad leírttal is, a tudat, hogy lecsapolnak.


Ha nem vagy beteges, akkor elég évente 1x vérvévetelre menni, azt meg valahogy éld túl, ahogy eddig is tetted. Esetleg tervezz el magadnak valami jutalmat vagy ilyesmit, hogyha túlleszel rajta, elmész ide vagy oda, ezt vagy azt megveszed magadnak stb. Tehat tűzz ki magadnak egy olyan célt, amivel motiválhatod magad a vérvetelre.

2018. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg ehet szokni, ha többször kell menned. Vegyél be nyugtatót előtte.
2018. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!