Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a hányás és ájulás elleni félelmem?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, és általában attól félek hogy zárt helyen (kocsiban, buszon, teremben) hányni vagy elájulni fogok mások szeme láttára. Általában amikor szorongok emiatt hányingerem lesz és elkezdek szédülni, tehát még rosszabb lesz a helyzet :S Nem tudom hogyan tudnám ezt legyőzni.
2010. okt. 18. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Most komolyan tőlünk akarod megtudni erre a választ? Menj szakemberhez!
2010. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez a problémám,s elég sokszor előjön. Én inkább megelőzni tudom mint kezelni.

Pl igyekszem kerülni a zárt térben a rendezvényeket,a túlzsúfolt helyeket.


Nekem ígyis a legnagyobb problémát a tömegközlekedés okozza,ami elég kellemetlen. Főleg ha féluton le kell magam tetetni a buszról kilométerekkel az otthonom előtt! :(

2010. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam pánikbeteg. A megelőzéssel az a baj, hogy sok dolgot kizársz az életedből, pl tömegközlekedés, aztán megint elkezdessz vmitől félni, azt is kizárod, aztán a végén bentmaradsz a lakásban, és ki se tudsz menni. Én sajnos így jártam, és elég sokáig tartott az életbe való visszaszokás. Pszichiátertől kaptam gyógyszert, nagyon szépen helyre jöttem, teljesen jól vagyok a buszon meg minden zárt térben. Miért szenvedni, ha van megoldás? A betegséget nem szabad elhanyagolni, mert súlyosbodhat, kezelni kell.
2010. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak írnám, hogy jártam pszichológushoz és megint fogok, de kíváncsi voltam a ti véleményetekre, amíg nem megyek.


2. Válaszolónak írnám, hogy nekem is a tömegközlekedéssel van a legnagyobb problémám. Reggelente 1 órával hamarabb indulok, amikor még levesebben vannak a buszon és régebben volt hogy fél órát órát gyalogoltam mert egyszerűen nem mertem utazni :S Mostmár sokkal jobban megy, csak ritkán jön elő a pánik, viszont nem múlt el.


3. Kíváncsi lennék milyen gyógyszert szedtél, mert én nem igazán hiszek benne.

2010. okt. 18. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám volt.

A tömegközlekedés volt az én gyengém is, ill. az olyan terek, helyek, ahol sokan vannak, tömeg van.

Én i minden nap busszal, ill. metróval jártam, tehát a gyaloglás kizárt volt (max- pár megállót, de az egész távot nem). Sokáig tartott, kb. 1 évig, mire teljesen elmúlt.

Nem jártam szakembernél, nem szedtem rá gyógyszert, saját magamat "gyógyítottam" ki belőle.

Olvastam, zenét hallgattam, becsuktam a szememet, lefoglaltam magamat az utazási időre. Nem mondom, h könnyű volt, de sikerült. Mindig nyugtattam magamat, h csak beképzelem a dolgokat, nem vagyok rosszul, számoltam a megállókat, h már csak 2 megálló, már csak 1.. szóval nehéz volt. Minél jobban rágörcsölsz, annál rosszabb lesz! Nálam úgy volt, h annyira féltem, h nehogy rosszul legyek, h attól lettem rosszul, h rágörcsöltem, saját magamat hergeltem, és idéztem elő a rosszulléteket.

Szerintem kérjél meg egy barátot, vagy egy olyan embert, akiben bízol, h kísérjen el téged, legyen az útitársad, ha lehet. Én akkor voltam rosszul, mikor egyedül voltam, nem volt mellettem senki. Próbáld ki, hátha neked is bejön!

Sok sikert!!

Sok sikert

2010. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!