Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, idegesség?

Szorongás, idegesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan problémámat írnám most le, ami elég régóta áll fent.( Már elég álmos vagyok, szóval a fogalmazás most nem a legjobb lesz) Az van hogy az utcán illetve busz, villamos, üzlet, vagy bárhol ahol emberek vannak, folyamatosan ideges vagyok. Mindig azt érzem hogy engem néznek az emberek, söt ha meghallom hogy mögöttem nevetnek, mindig azthiszem hogy rajtam. Izzadok, és állandóan merev testtartásom is van emiatt. Ha a buszra várok már a lábiam is remegnek kicsit mert feszes vagyok. És ettől csak még idegesebb leszek, mert megintcsak úgyérzem hogy mindenki engem néz. Tudom hogy ez nem normális, és azt is hogy nem néznek, stb., de mégse tudom kontrollálni. Nem vagyok egy kis nyüzüge alkat, haverok is vannak rendesen. De az az érdekes hogy ez főként reggel van. Amikor már a suliba vagyok, kb. meg is szűnik, egésznap szórakozom. Hazafele úgyszintén már nem szokott ez lenni, és teljesen bátran, normálisan megyek. De ez néha szörnyen rossz tud lenni, az első napom az új sulimba, iskolaváltás után, olyan volt hogy szinte már rángatott az ideg. Ki kellet mennem egy cigire, azt is alig bírtam begyújtani, úgy remegett a kezem. Próbálom lekűzdeni de az a legrosszab hogy hiába tudom hogy ez baromság, és mondogatom is magamba, nem tudok mit csinálni. És pont nem olyan vagyok mint amit most elképzelnétek. Valaki tud ez ellen valamit?



2018. márc. 21. 00:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a magnézium+B 6 tablettát szedni 1-2 hónapon keresztül. E mellé citromfű teát javaslok az nyugtató hatással bír és el tudod vinni a suliba is.
2018. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy pszichológust. A leírásod alapján gyakran jelentkezik a tünet, régóta fennáll, és azt írod, szörnyen rossz tud lenni, akadályoz a mindennapi életben. A pszichológussal rájöhetsz, hogy mitől van ez, és hogyan lehet a leghatékonyabban kezelni. Az önkezelés sokszor nem sül el jól. Emellett még a rendszeres testmozgást tudom javasolni.
2018. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elösször kipróbálom amiket az Első írt, ha az se segít , valszeg a pszichológus jön. Azt nem értem hogy kiskoromban sose volt ilyen bajom.. Szerencsére amióta van ez, már javult valamit, az önkontroll segítségével is. Remélem el fog múlni.
2018. márc. 21. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!