Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon paranoiás vagyok, már...

Nagyon paranoiás vagyok, már nagyon nehezen bírom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig feleslegesen aggódom, most pl azon hogy elvégzem a sulit aztán valami történik a bizonyitvanyal eltűnik megserul vagy megsemmisül es nem lesz bizonyitvanyom. De meg sok számtalan más hülyeség miatt is szoktam aggódni mar nem bírom.

2018. márc. 21. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért nem vezetsz magadnak kis listát? A szekrények belsejébe ki ragasztasz papírokat, pontosan felvezetve rajtuk hogy minek kell abban a részben lennie. Nem fog csak úgy megsérülni a bizonyítványod. :D

Rendszerezz a lakásban vagy a lakrészedben ha még épp nincs, hétvégén, vagy ott lesz mindjárt a tavaszi szünet addigra már lehet jó idő is lesz, itt az ideje a tavaszi nagytakarításnak, szortírozásnak.

Legyen egy mappád ami mindig nálad van, és az iskolai vagy munkahelyi fontos dolgokat mindig azonnal beleteszed, mindig ott legyen az asztalodon. Aztán otthon azokat is szétteheted különböző kis mappákba, pl. bankügyek, étkezési papírok, számlák stb. Aztán ahol a mappáid vannak azt ráírod a szekrény rész nagy listájára, hogy mappák.

Hidd el ha rendszer van körülötted, kevesebbet fogsz aggódni.

Legyen egy határidőnaplód is, minden fontosat írj bele, és ez is legyen suliban, munkahelyen folyton nálad.

Én is egy rakat dologról nem tudom hol az istenben van, de tavasszal mindennek utánakotrok a szobámban.

Hidd el, ha épp egy dologról aggódsz, és csak azt fogod keresni mondjuk, pont nem fogod találni. Kezdj el rendszerezni és minden rendben lesz, a legfontosabbakat tedd legelőre.

Én pl. betegségek miatt szoktam aggódni, azt nehezebb paranoiával kibírni. :D

És ne feledd, hogy beszéddel nagyon sok mindent meg lehet oldani. Ha mondjuk ilyesmi miatt aggódsz, nem tudod hol van a HÉV megálló, mikor megy a járat, lekéstél az órádról, bajban vagy.

Hidd el, az emberek nagy többsége nem szörnyeteg, bár fiatalabb koromban én is ezt gondoltam. Ha próbálkozol kitartóan akkor minden problémádra megoldást találsz, csak nyisd ki a szád, és legyél bizakodó, max rosszul sül el egyszer-kétszer vagy sokszor valami. És akkor mi van? Mindig használd ki a lehetőségeidet a szólásra, ez a legnagyobb ajándék.

2018. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézz utána az EFT módszernek.
2018. márc. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichológushoz.
2018. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!