Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek orvoshoz hogy...

Ha elmegyek orvoshoz hogy nehezen tudok aludni mit fog csinálni?

Figyelt kérdés
Nehezen alszom,néha annyira nehezen hogy a kontroltt elvesztve a falat verem amikor ránézek az órára és azt láttom hogy már hajnali 2 és alig aludtam,nem vagyok stresszes,alig kávézom sportolok,és mégis k..rva nehezen alszom,laza vagyok,de néha nagyon indulatos a fáradtság miatt.
2018. febr. 10. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
próbáld meg. rajtad múlik amúgy meg ,ha nem tetszik amit mondd nem tartod be és kész.
2018. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha lelkiismeretes, akkor elküld különféle kivizsgálásokra. Ha nem, akkor felír valami altatót.
2018. febr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy kifáradásig szoktam sportolni,rendesen iszom vizet is,nem tudom miért van,pár éve kezdödött akkor csak úgy hogy pl vasárnap este nem tudtam aludni,gondolom azért mert hétvégén túlaludtam magam vagyis erre gondoltam,de ma már munka napon se tudok aludni rendesen.
2018. febr. 10. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt, hogy citromfű teát iszol este. Más gyógynövények is segítik az alvást, pl. macskagyökér, komló.

Patikában is lehet kapni gyógynövényes alvást segítő szert. Ezekhez nem lehet hozzászokni, azért sokkal jobbak, mint a szintetikus szerek.

Az is lehet, hogy túl fáradt vagy, vagy túl későn eszel, vagy túl meleg van a szobában, vagy túl nagy a zaj, szóval, meg kellene találnod az okot, hogy miért nem alszol.

2018. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Házi orvosom hasonló problémámra nem írt fel gyógyszert, elküldött pszichiáterhez, tőle kaptam antidepresszánst,és pszichológushoz küldött.

Szerinte a nem alvásnak valami rejtett, elfojtott oka van.

Lehet benne igazság, már tudok aludni,és kiderült, mégiscsak lelki oka van, hogy nem tudok aludni. Pedig meggyőződésem volt, hogy nincs lelki bajom, túlléptem rajta.

2018. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De én nem tudom milyen lelki oka lehetne,hiszen lelkileg egészségesnek érzem magam.
2018. febr. 10. 18:57
 7/8 anonim válasza:

Szia! Én is nehezen tudtam elaludni, néha órákig forgolódtam, hajnalban felébredtem. Lelkileg egészségesnek éreztem magam, aztán kiderült, hogy mégiscsak valamilyen szorongás áll a háttérben. Nem biztos, hogy nálad is ez van, de lehet sokféle szervi/lelki oka. Azzal nem veszítesz, ha beszélsz egy orvossal. Az orvosok sokat tudnak segíteni, de a rosszhír az, hogy sokszor csak tapogatóznak, és a segítségükkel ugyan, de legjobban te magad tudod megfejteni, mi van mögötte. Addig is kísérletezz enyhébb nyugtató dolgokkal. Citromfű, orbáncfű, macskagyökér tea, vagy vannak erősebb vény nélkül kapható dolgok. Nekem ezek segítettek, meg vészhelyzetben altató.

Amúgy nem lehet, hogy egyszerűen csak túl pihent vagy?

2018. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én akkor mentem orvoshoz amikor már rettenetesen kimerültem és csak sírni tudtam. Én tudtam hogy stresszes vagyok, és hogy amint lemegy a teher a vállamról újra tudok aludni (tényleg így lett). Kipróbáltam a valerianat, citromfű tea valamint ugyanez tablettában, szellőztetés, langyos mézes tej. Nem tudom hány párnával alszol de talán jó ötlet lenne ha többet is odakészitenél, különböző legyen a méretük, tök vicces de én egy nagy párnával és négy kispárnával tudok a legjobban aludni. Nagy párnán meg egy kicsin fekszem, kettő másikat átölelek, egyet meg a fejemre szoktam húzni ha valami zajt hallok kintről. Ha pl azt is érzed hogy ilyenkor egyszer meleged van egyszer meg fázol akkor próbálj valami köztes vastagságú takarót használni. Ha ezek se válnak be akkor keresd fel a házi orvost. Én is anno felkerestem és próbált elküldeni azzal hogy igyak citromfű teát de már elsírtam neki magam hogy mindent próbáltam és nem vált be semmi, akkor írt egy gyengébb altatót, az segített. Amúgy én egyáltalán nem szoktam rá hál isten, de mindig úgy csináltam hogy próbáltam magamtól elaludni és ha nem sikerült akkor bevettem egyet.
2018. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!