Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mit tehetek vagy mi...

Nem tudom mit tehetek vagy mi a bajom. Kezdek bekattanni és hiába jarok pszichológushoz. Mi a bajom, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok aki kb 2 hónapja pszichológushoz jár. önkénetesen mentem el mert történnek dolgok amiket most leirok..

sose voltam teljesen normális.. ma történt egy olyan, hogy hazafele iskolából, "megkattantam". ami azt takarja hogy nevettem össze vissza és elvesztettem az önkontrollom. Leszálltunk, és ugye nem mindenre emlékszem h miket tettem, de a legvégén egy fuszálat tépkedtem a vonat állomáson, és ugye nekem természetes volt akkor h hallottam hangokat... végig kivolt kapcsolva az agyam és mikor levagtam erobol mindent, rajöttem h pillanatnyilag nem vagyok magamnál... utána elmentem a barátom szegény nem tudta h mi van, zokogtam hangosan... hllottam hangokat erősen, nagyon.. és visszahallottam gondolataim.

Ez csak egy példa a sok közül

egyedül voltam kb 2 honapja otthon, és ugyanez csak 4 fal között.. sokszor nemtudom hol vagyok vagy épp furán viselkedek, vagy irányitják a gondolatom.. olyan mitnha akarattal én tenném h halljam... de nem mert válaszolgatni szoktam vagy magamban vagy hangosan. pszichologus tudja, de ő nagyon nemtud mit kezdeni, és elpasszolt. nagyon gyakran váktozik a hangulatom, minden este szomorkodok és valamit kell csinálnom, hogy ne legyek összetörve.. (mandala szinezeseket szoktam) és romlott a tanulmányom.. mert nem vagyok képes koncentrálni ( 15 éves gimis vagyok ) és ilyen esetben atz tudn megnyugtatni ha kiorditom magamból és zúzok v valami.. nagyon szörnyu egy egy ilyen eset utan ulni és félniés ellenállni.. szerintetek ezek után kellene bárhova mennem? anyukám nem tudja. Azt hiszem mindent leirtam.. (2014 nyarán kezdődtek van olyan időszak amikor sok ilyen van valamikor 1 2 3 honapig semmi )



2018. márc. 22. 17:38
 1/8 A kérdező kommentje:
hozzáteszem nagyon félek a sötétbe és egyedül sehova se merek menni, vagy magamba beszélek, vagy látok alakokat, mintha figyelnének és bántani akarnának
2018. márc. 22. 17:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugye, nem használsz tudatmódosítókat? Ha igen, állj le vele. Egyébként amiket írsz, elég súlyos tünetek. Nem pszichológusra, hanem pszichiáterre és gyógyszeres kezelésre lehet szükséged.
2018. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem, semmit, meg sima cigit sem..
2018. márc. 22. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Menj pszichiáterhez. És édesanyádnak szólj mindenképpen!

Hebefrénia (szkizofrénia) vagy egyéb pszichózis is lehet. Milyen hangokat hallasz? Csak a saját gondolataid hallod hangosan?

2018. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nemtudom eldönteni h a sajátom e.. valamelyik nem, de valamelyik lehet hogy az enyém, de azokat inkább ismételve hallom vissza... u.i.: öngyilkos gondolatokkal is szoktam szenvedni
2018. márc. 22. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked pszichiáterhez kell fordulnod. Hirtelen kezdődött az egész? Vagy volt olyan is, amikor még nem hallottál hangokat? Esetleg az is lehet, hogy bipoláris vagy szkizoaffektív zavarod van. De nem akarok találgatni. Jobbulást!
2018. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
félek nagyon elkepzelesem nincs hogy milyen ott, én nem akarom h bezarjanak es nyugtatozzanak.. és ugy h 2014 nyaran 2 hetig hangok iranyitottak
2018. márc. 22. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak bezárni. Ambulánsan fognak kezelni, ameddig nem vagy magadra és másokra veszélyes.
2018. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!