Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ha egy ilyen...

Szerintetek ha egy ilyen skizofrén gyógyszer nélkül próbál tenni a betegsége ellen, leküzdheti valamilyen szinten?

Figyelt kérdés
A gyógyszerek nem segítenek nekem, de nem is annyira bonyolult az én fajtám (egyszerű schizophrenia), néhány problémám van, főleg negatív tünetek, azaz pl. motiválatlanság, nem nagyon csinálok semmit szabadidőmben, de azért van valami lelki gondom is, elég nagy problémáim vannak a határaimmal, hasonló dolgokkal (pl. sokszor van egy olyan érzésem, hogy más ember is én vagyok, akit épp látok, persze tudom, hogy nem, de így érzem, ami rossz érzés, és talán ezért magammal sem vagyok annyira tisztában). Én szoktam gondolni arra, hogy meg akarok gyógyulni, normális vagyok, stb., és tenni is ezért, de nem tudom, idővel jobb lesz-e így? Jobb lesz-e bizonyos szituációkban, pl. nagyon kevés az önbizalmam.

2018. márc. 24. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm akinek voltak elég durva ilyen skizofréniás tünetei. Bár ő ezt nem ismerte el, csak a szorongás, pánikbetegségét, amivel régebben kezelve is volt. Volt egy nagyon durva időszaka, de valahogy kezelés nélkül is normalizálódott. Persze nyilván nem mindenkinél van így.
2018. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A skizofreniabol nem lehet kigyogyulni, gyogyszerekkel is csak szinten tartani lehet. Azok nelkul viszont nagyon durva tünetek lehetnek
2018. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
+azért érzed ugy, hogy nincs gond, mert nincs betegsegtudatok a skizofreniaval kuzdoknek, csak a környezete latja, mi a gond.
2018. márc. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, elvileg nem lehet kigyógyulni, a gyakorlatban szerintem volt már rá sok példa, vagy enyhült a betegség. A skizóknak van betegségtudatuk, miért ne lenne? Miért ne tudnám, hogy beteg vagyok? Ez bullsit. Lehet, hogy egy részük nem tudja. Nálam az van, hogy a környezetem máig nem hiszi el, mert nem felelek meg az összevissza és magában beszélő, hallucináló sztereotípiának, amiben nyilván te is hiszel. Persze az ember kívülről sokkal jobban meg tudja ítélni sokszor a helyzetet, hogy pl. ki mennyire beteg, de ez nem a skizofrénia része.
2018. márc. 24. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Tudod, hogy skizofrén vagy, de a tüneteket nem érzékeled ugy, szoval ugy érzed, mintha nem is lenne ekkora baj, igy ertettem. Es ez a leirasodbol is latszik.
2018. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Senki se érzékeli úgy a tüneteket és semmi mást sem, ahogy kéne. Ha személyiségzavarod van, akkor sem érzékeled, hogy nem igaz, amit gondolsz. Tény, hogy ez a fajta skizofrénia nem tűnik annyira bonyolultnak, mint a többi (a nevében is benne van). Meg mondjuk gyógyszer nélkül dolgozom...
2018. márc. 24. 11:21
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy a betegeknek nincs betegségtudata egyáltalán nem bullshit, illetve igen, a skizofrénia velejárója a hallucináció, zavaros gondolatok, téveszmék és stb.

Egyébként, honnan tudod biztosra hogy skizofrén vagy? Voltál már pszichiáternél ezelőtt?

2018. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Persze, hogy voltam. Sokáig én sem hittem el, amikor megtudtam (igen jó pszichiáter állapította meg), annyira durva betegség, nem gondoltam volna magamról. Nem minden tünet jellemző minden skizofrénre, így a hallucináció sem, az én fajtámra szerintem nem jellemző. De sok tünet, amit olvastam róla, igaz rám, és én is érzem, hogy nem normális ez az egész.

A betegségtudattal nem értek egyet, nem értem, miért ne tudnánk, hogy azok vagyunk. Lehet, hogy aki teljesen le van épülve, tényleg zavaros a gondolkodása, hallucinál, paranoiás, stb., az nem fogja ezt fel, de az én csoportom nem ilyen. Talán azért nem érti meg sok beteg, mert más dolgokat sem értenek meg a világból. De ez a csoport nagyjából normálisan gondolkodik.

Nálam az van, hogy a legszűkebb család sem hiszi el a mai napig, mert tényleg normálisabbnak tűnök. Sőt, ismerek olyan orvost, aki nem hisz abban, hogy élesen szét lehet választani a skizofréneket a nem skizofrénektől. De én tudom, hogy az vagyok, nyilvánvaló.

2018. márc. 24. 22:39
 9/9 Komjáti Katalin válasza:
Probaljatok meg egy termeszetgyogyaszt is, en regebben nem hittem benne de par ismerosomnek igazan latvanyosan segitett.
2018. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!