Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek van valami köze a...

Ennek van valami köze a depresszióhoz vagy egyszerűen csak túlaggódom a dolgokat?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig negatív ember voltam, rövidebb időszakokra sikerült kicsit változtatni a hozzáállásomon, de sokszor "visszaestem". Egy ideje gyomorproblémáik vannak, a háziorvos egy vizsgálat után azt mondta, hogyha minden eredményem negatív lesz, valószínűleg pszichológushoz fog küldeni, mert lelki okai vannak a betegségemnek. Nem panaszkodhatok, mindenem megvan, boldog párkapcsolatban élek és nagyon szeretem a páromat. Nem értem, mégis mi bajom? Nem bírok egyedül lenni, ha sokéig egyedül maradok, elkezdek sírni, képes vagyok órákon át szenvedni, hangulatingadozásaim vannak. Néha görcsbe rándul a gyomrom, olyan dolgokon aggódok, amit más fel se vesz. Az egyetem most elég húzós és sajnos ezen is rengeteget aggódom, mert nem hiszek magamban és sose hittem. Önbizalmam sose volt. Segít a párom, és tudom, hogy mindenben támogat, de valamit sürgősen változtatnom kéne, mit tegyek, hogy ne legyek ennyire búvalb*szott állandóan?

2018. márc. 24. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez inkább szorongás, nem depresszió.

De mindkét esetben az idegeket kell megtámogatni, hogy rendesen tudjanak működni: nagy adagban B-vitamin komplex, magnézium, Omega3. Ihatsz citromfű teát is.

Plusz rendszeres sport, vagy legalább napi fél óra séta.

Az önbizalmadat pedig fel kell építened valahogy, szerintem indulj ki abból, hogy azon kisebbséghez tartozol, akiknek sikerült bejutniuk egy egyetemre...


Ha pár héten belül mindezek után sem lenne jobb a helyzet, akkor elmehetsz pszichológushoz nyugodtan.

2018. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!