Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is éreztetek már így? Mit...

Ti is éreztetek már így? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Annyira kétségbe vagyok esve. Olyan mintha elvesztettem volna önmagam. Hadd meséljek kicsit magamról és köszönöm, hogy időt szánsz rám!


Szóval leérettségiztem, nem tudtam mit akarok tanulni az egyetemen így érettségi után kiszöktem külföldre. Igen, nem volt szép húzás szüleimmel szemben de milliószor átrágva magam e témán mégis megtettem (féltem hogy lebeszélnének róla, vagy aggódnának meg kétségbe lennének esve hogy nem találok kint munkát). Szóval kimentem, éltem kint egy évet, közben dolgoztam (szüleim is megbékéltek és bocsánatot is kértem tőlük) és egy év időt hagytam magamnak hogy kitaláljam mi akarok lenni. Oké, kitaláltam, fel is vettek egyetemre (önköltségesen) és elkezdtem a tanulmányaimat. Csúsztam másfél évet az egyik tárgy miatt, voltam úgyis hogy lesz@rom az egészet és otthagyom de mégis végigcsináltam. A tandíjamat magamnak raktam össze, éjjelente diákmunkákat vállaltam ( szüleim nem engedhették meg maguknak hogy ők fizessék ki- de nem is vártam el úgyhogy sokat dolgoztam közben) . Nyaranta meg kimentem külföldre dolgozni ( egyik nyáron, azt hiszem az elsőn- három hónap alatt összekuporgattam másfél millió forintot- normális, becsületes munkával! hetente volt kb 70 órám! ezt csak azért mondom el, hogy érthető legyen, hogy hogyan is sikerült ennyi pénzt összeszednem ilyen rövid idő alatt), egyik nyáron megtaláltam a szerelmet amit annyira de annyira kerestem. Még volt pár félévem hátra az egyetemen szóval távkapcsolatban voltunk, havonta pár napra találkoztunk. Aztán miútán visszajöttem a nyári külföldi munkámból visszamentem az itthoni régi diákmelós helyemre dolgozni, vissza is vettek, de egyszer egy nagyot hibáztam és kirúgtak. Valamiért annyira megviselt, de nagyon dúrván, sokat sírtam miatta (még akkoris ha csak diákmunka volt), nem hittem el, hogy engem kirúghatnak valahonnan- engem akit mindig dicsértek külföldön is hogy jól dolgozok!De megtörtént...na onnantól kezdve elindultam lefele a lejtőn, pár barátommal megszűnt a kapcsolatom, kb azért mert miután kirúgtak nem dolgoztam sehol, ők meg akkoriban igen ( de előtte meg ők nem dolgoztak) és mindig azzal jöttek hogy nekik mennyi dolguk van meg hogy fáradtak mert suli+ munka az nehéz de hogy én ezt nem érthetem ( pedig háromnegyed éven keresztül dolgoztam éjszakában és nekem nem fizették ki a sulit mint nekik) és az elején ezt türtem, de utána már szarul esett hogy mondják meg ahogy mondják! és nem barátkoztam velük...majd .jött az utolsó előtti vizsgaidőszak és talán ezekért de úgy álltam hozzá hogy egyik vizsgám se fog meglenni pedig még csak elő se vettem az anyagot, de már egyből elkönyveltem a kudarcot. Sokat sírtam, túl sokat, a barátom persze támogatott és mai napig együtt vagyunk, azóta kiköltöztem végleg külföldre, együtt lakunk, próbálok munkát találni, néha felhívnak , voltam pár interjún de semmi. Bennem van ilyen félepem hogy “én ide úgyis kevés vagyok” pedig rengeteg ellenpéldát tudok hogy másnak is ment rosszabb nyelvtudással felvették...de így annyira lebecsülöm magam és hiába buzdítom magam nem megy. NEM MEGY, nem találom a régi önmagam!! Azt erős, életrevaló nőt! Aki eléri a sikereit! A szívem szakad bele, és borzasztó hogy ide jutottam ahol most vagyok. A legjobban a barátomat sajnálom ...tudom hogy szeret és ha valaki akkor ő az aki mindenben támogat de már sokszor gondolkoztam el azon hogy “ugyan, vajon ő miért van velem még mindig?” mert se sikeres mem vagyok, se munkám, se vidám nem vagyok, semmirekellőnek érzem magam- egy hibának:( Előtte próbálok erős lenni, de amikor nem lát sokszor sírol- mert nem akarom hogy így lásson (ő sikeres, megtalálta azt a munkát amit szeret, sok pénzt keres vele, népszerű, beszédes, kellemes személyiség...mindaz ami én már egy jó hosszú ideje mem vagyok- nem, nem vagyok irigy és tiszta szívemből örülök az ő sikereinek) csak félek... félek hogy mi van akkor ha ezt megunja? Mert jelen pillanatban semmi pozitívat nem tudok mondani magamról csak annyit hogy legalább ártani se ártok másoknak. Vissza akarom kapni a régi önmagam de nem tudom hogy legyel olyan mint régen? Hogy tudnám feloldani magamban ezt a kisebbségi érzést? hogyan tudnék magabiztosabb lenni? hogyan? Annyira szorongok ezek miatt:( És annyira elszomorít hogy nem tudok örülni semminek:( Pedig régebben mindennek örültem, ha kisütött a nap és cirógatta az arcomat, ha esett az eső és eláztam és szaladni kellett az esőben ( még nevettem is ilyeneken) most meg....semmi:( Nem tudok kijönni ebből a gödörből de már kezd elegem lenni- párszor már az öngyilkosság is megjelent gondolatként a fejemben:( és félek ha sokáig marad ez a helyzet hülyeséget teszek magammal:( Kérlek Titeket segítsetek, vagy mondjatok pár jó gondolatot/tanácsot ami esetleg Nektek is segített! És tényleg köszönöm az idődet amit rám szántál mert tudom, ennél nagyobb dolgot tőled ismeretlenül nem kaphattam volna, mint az idődet ...ebben a rohanó világban.



2018. márc. 26. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valami teljesen más oka van a rosszullétednek.
2018. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy depresszios? :(
2018. márc. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De lehet- sőt biztos is:( Annyira nem tudok mit kezdeni ezzel az érzéssel itt bent:(
2018. márc. 26. 17:20
 4/13 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki egy napod? Mit csinálsz? Részletesen.
2018. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jaj drága, de átérezlek..

Először is nagyon sajnálom, hogy így érzel.

De fontos hogy tudd, bármennyire is nehéz elhinni, mindenki életében vannak ilyen szar időszakok. Nekem idei évben jött elő egy szorongás, de olyan szinten, hogy teljesen nem voltam már önmagam, kifordultam magamból. Egyszerre elveszítettem valakit az életemből, utána jöttek a kisebb-nagyobb konfliktusok baráti körben, amiben végül mindenki szétment. Aztán érettségi időszak, felvételi.. Totál el voltam veszve mikor mindig egy pozitív és életvidám ember voltam, mások is úgy ismernek. Az a baj, hogy nekem ez testi tünetekben is megmutatkozott. Alig bírtam egyedül jönni-menni utcán.

Én annyit tudok mondani, rá kell jönni a dolog forrására. Nálam péládul kiderült, hogy csak magam generáltam a bajt, azt hittem beteg vagyok/depressziós stb. És az agyunk hihetetlenül okos, mindent elhitet velünk. Ezért kell mielőbb rájönni, mi a probléma forrása. Mellesleg én is távkapcsolatban élek át tudom érezni és nekem gyakran az is nehéz, de próbáljuk pozitívan felfogni immár másfél éve. Beszélj a problémáidról. A párod szeret téged és segíteni fog mindent áthidalni ebben biztos vagyok. Ne félj beszélni róla. Térj vissza hobbikhoz, sportolj picit, egyél jókat és hagyd hátra azt, ami volt! Kudarc mindenkit ér. Az meg aki "voltál" még mindig benned van ugyanabban a testben.(: Minden fejben dől el ne feledd! Ja és még valami, tölts minél több időt társasággal (a megfelelővel!), lazíts, járj el szórakozni ha időd engedi. Én például bármennyire aggódtam, hogy nem érzem majd jól magam, eljártam bulikba/fesztiválokra már csak azért is. És egyiket sem bántam meg, sőt. Kiskorom óta a zene a mindenem, persze hogy ilyesmi miatt nem hagyom ki.:D Ne úgy fogd fel, hogy "jaaj nekem most bajom van és nem vagyok ugyanaz" dehogynem. Ez egy átmenet, simán átvészeled. Nyugodtan írj, ha bármiben segíthetek.

Szép napot!

2018. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vannak a meló keresős napok, akkor felkelek, fél óra torna, reggelizés, olvasás, melókeresés, főzés- mosás ha úgy van, bevásárlás ha úgy van, van hogy elmegyek csak úgy sétálni is és ennyi. Nem hangzik túl izgalmasnak, igaz?:( De így telnek a napjaim, aztán jön haza a párom és vele vagyok
2018. márc. 26. 20:10
 7/13 anonim ***** válasza:

A fél óra torna az már jó! Már így fogd fel, hogy teszel valamit azért, hogy jobban légy. Hidd el, amint találsz állást minden sokkal jobb lesz, de addig is ne ragaszkodj ehhez görcsösen.

Dobd fel a napod! Takarítás közben mindig hallgass jó zenéket nekem nagyon sokat segít. Ha úgy érzed kezd rossz kedved lenni (nálam pánik előtt volt olyan) gyorsan hozz fel tudatosan jó gondolatokat. Például hogy volt egy nagyszerű párod és hogy te mindent megteszel a meló érdekében is és hogy igenis hasznos vagy! Szép vagy jó vagy fiatal vagy annyi minden van. Vagy tűzz ki magad elé célokat! Az is sokat tud segíteni. Ha elérsz valamit, legyen az eleinte apróság, utána nagyon jó rá visszatekinteni hogy igen, ezt is megcsináltad! És egyre jobb leszel, ahogy sikerélmény ér.

2018. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6 ez nem olyan rossz. ha tényleg mindennap tornázol, olvasol az jó alap. azért kérdeztem, hogy nem az van e, hogy semmit nem csinálsz és csak valahogy telnek a hónapok, anélkül, hogy ténylegesen eljutnál cselekvésekig. ténylegesen küldesz el önéletrajzokat?


egyetemmel mi lett végül?

2018. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A melókeresés minden másnap van és hat legnépszerűbb oldalon vadászok a munkákra (csekkolom hogy helyileg is hol van) és ha úgy látom hogy megfelelek ( pl az olyanra ahol elvárás hogy öt év tapasztalatod legyen olyanra nem küldöm el az önéletrajzomat) de amit reálisnak találok arra igen. Az egyetem az pipa.


Amúgy annyira cukik vagytok hogy próbáltok segíteni és tanácsokat adni és bíztattok, hogy elmondani se tudom mennyire jól esik! Köszönöm Nektek! Próbálok talpra állni, ötletként az is megfordult a fejemben hogy keresek valami ingyenes tanfolyamot ami picit is érdekel és eljárok rá...társaság miatt, hátha találkozok szimpatikus emberekkel. Szerintetek?

2018. márc. 26. 21:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Szívesen. Igazából elég kis dolgon múlik, hogy hogy vagy. Az is segíthet, ha kicsit hosszabb távra figyelsz, néha. Mert ha úgy nézed, akkor sok mindent csináltál végig nem egy helyben állsz. Szóval van iránya a dolgaidnak.


Szerintem nagyon jó ötlet a tanfolyam. Amúgy az is jó, hogy elmész sétálni. Szerintem fontos kimenni a lakásból kicsit. Kicsit változzon a környezet. Amúgy, ha jobb idő lesz össze is lehet vonni, szerintem parkban nagyon kitisztít az olvasás. Kettő együtt nagyon nyugodt dolog.


Meg azért is jók ezek az olvasás, meg a torna is, mert ezek olyan dolgok, amikből kicsit a pasid is profitál. Építed magad, karbantartod magad velük. Főzés is ilyen. Az valamennyi bevétel, ha nem kell venni főzött ételt. Meg finomabb is tud lenni, mint a menzák és egészségesebb is.


De a tanulás nagyon jó ötlet. Online kurzusokat ismered, azok is nagyon jók, ha tudsz angolul. Ha elég jól tudsz de még jobban akarsz, akkor ahhoz is jó, mert vannak feliratok. pl. [link]

de sok oldal van még.


Vagy esetleg vegyél egy hangszert, vagy rajzolás. Ezek is jók.

2018. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!