Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha irtózom az alkohol ízétől,...

Ha irtózom az alkohol ízétől, ugye nem lehetek alkesz sose?

Figyelt kérdés
Nem vagyok absztinens, alkalomadtán iszom a társasággal, de egyáltalán nem szeretem az ízét. A szüleim alkoholisták voltak, de én nem akarok az lenni, pedig azt mondják, ilyen felmenőkkel nagy az esélyem rá (nagyszüleim között is volt 2 alkesz).
2018. márc. 28. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy esélyed van rá, ahogy nekem is. Én egy évben max 2x iszom, de én érzem az alkohol vonzását. Tudod, csak az első pohárral nehéz lenyelni, utána már minél több kell(ene).

Soha nem leszek részeges, de tudom, hogy a felmenőim miatt nyugodtan tekinthetek magamra alkoholistaként, mert annak ellenére, hogy NAGYON ritkán iszom, tudom, hogy nálam működik, működne az ital feletti kontrollvesztés.

2018. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Állj le, ha már kezd hiányozni. Be lehet dugni néha. De a hangsúly a rendszeres alkoholfogyasztáson van!
2018. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokan nem az íze miatt isszák, hanem azért mert az alkohol a legkönnyebben beszerezhető legális drog.
2018. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kívánom, nem erről van szó. Viszont depresszióra hajlamos vagyok, volt már több súlyosabb epizódom, gondolom, ez is hajlamosít rá. Valamiért tartok tőle.
2018. márc. 28. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Miután lecsúszik az első pohár azokon a ritka alkalmakon, amikor iszol, utána sem kívánod a másodikat, harmadikat?

Kívánni én sem kívánom, most sem, holnap sem fogom, nem hiányzik az ital. Csak ne kóstoljam meg...

Ha te nem így érzel, akkor nem biztos, hogy örökölted a hajlamot. Szerintem ez az a bizonyos hajlam, a kontrollvesztési hajlam.

2018. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ha "irtózol az ízétől", akkor miért iszol néha társaságban... Nem ciki nem inni. (Ha viszont az adott társaságban ciki, akkor a társasággal van a baj. Cseréld le. :D)


Megnyugtatásul: az alkoholizmus nem örökölhető. Csak az alkoholizmusra való hajlam. De nagyon úgy tűnik, hogy te szerencsés vagy. :)

Ráadásul még a hajlam is csak egyetlen összetevő, lásd az első válaszoló példáját. Szóval nem valószínű, hogy valaha is alkesz leszel.

2018. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól még hogy szar íze van, lehetsz alkesz. Sokan nem az íz miatt isszák (szerintem a legtöbben nem), hanem a hatása miatt. A függők is úgy vannak vele, hogy "hát az élet is keserű, de ez jobb"... meg a szokásos hülye dumák.


Ha rákattansz a hatásra, akkor gyorsan tarol. És mivel hajlamos vagy rá, vigyázz vele.

2018. márc. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az alkohol olyan mint a cigi. Első az rossz. De hatása miatt eröltetik. Utána szépen lassan minden alkalommal kellemesebb.

Önfegyelem vagy ha az nincs meg akkor zéró tolerancia.

2018. márc. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért iszom néha társaságban, mert kicsit feloldódok. De nem részegségig iszom, csak épp, míg jó kedvem lesz, tehát tudom, hol kell abbahagyni. A cigire is társaság miatt szoktam rá, aztán hirtelen le az ára miatt. Nem tudom, lehet, hogy azért nem ízlik, mert annyira belém vésődött a rossz példa, de pl. ha pálesszel kínálnak, azonnal libabőrzök, és felfordul a gyomrom a gondolatától is. :D Köszi a válaszokat!
2018. márc. 30. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!