Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiások/gyógyult, gyógyuló...

Anorexiások/gyógyult, gyógyuló anorexiások! Nálatok voltak “binge” (zabálós) napok/étkezések? Ha igen, milyen gyakran és mennyit ettetek?

Figyelt kérdés

Nekem 1-2 hetente egy ilyen van, egyébként napi 600-700 kcal között eszek, de sokszor napokig semmit sem. Sokan mondták, hogy anorexiás vagyok, bár én nem hinném, egyrészt az ilyen napok miatt, másrészt meg 168 cm és 51 kg vagyok, ami nem egy anorexiás testsúly. Viszont bűntudatom van, ha eszek és igyekszem minél kevesebbet enni, ezen kívül nem igazán merek több ember előtt enni.

Szerintetek van valami bajom?

Ti mit tesztek az ilyen zabálások ellen?



2018. márc. 28. 21:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Voltak már gondjaim az evéssel régebben is.

Ja és egy ilyen “binge” napon általában 3000-4000 kcal között eszek.

2018. márc. 28. 21:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A BMI-d alapján sovány vagy, még ha nem is kórosan...nem tudom mi a hivatalos súlykritérium az anorexia diagnózishoz, de biztos, hogy étkezési zavarod van. Illetve az is fontos, hogy hány kilóról indultál, mióta tart. Nem (csak) a súlyodtól függ, hogy "beteg" vagy-e, és nem kell megvárnod amíg csontsoványra fogysz, hogy segítséget kérj.

Kb. 10 éves korom óta vannak ilyen peruódusaim, eddig mindig sikerült valahogy "kivergődni belőle" (rákényszerítettek, hogy többet egyek, emiatt hánytattam magam, aztán rámjöttek a falásrohamok, amik miatt visszahíztam az eredeti súlyomra/vagy volt amikor többet...bár őszintén szólva fogalmam sincs mi lenne az "ideális súlyom"), de előbb-utóbb mindig fogyni akarok, és akkor ez lesz belőle...

Soha nem diagnosztizáltak anorexiával, vagy más evészavarral, nem voltam pszichológusnál/orvosnál, de azért elmondom a tapasztalataimat:

Nekem is hasonló most a viselkedésem, annyi különbséggel, hogy nem szoktak heti gyakorisággal rámjönni a falásrohamok, mivel/és valamivel több kcal-t viszek be "hétköznaponként". Ha van egy ilyen "binge epizódom", utána próbálom azzal kompenzálni, hogy nem eszek 1-2 napig semmit, vagy tovább csökkentem a bevitelem mondjuk egy héten keresztül.

Nem nagyon tudok ellene mit tenni, igazából többet kéne enni és elég tápanyagot bevinni, akkor sokkal kisebb eséllyel jön rád a zabálás..de én is tudom, hogy "nem lehet". Illetve azt szoktam, hogy kitűzök egy "binge napot", amikor egyébként is mennék esetleg valahova, ahol muszáj (többet) ennem, és ezzel motiválom magam/így állom meg...persze attól függetlenül ugyanúgy bűntudatom van utána.

2018. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most 54 kg-ról indultam, előtte 45-ről híztam vissza és a legelején 56-ról fogytam le.
2018. márc. 29. 13:07
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
En 3 evig voltam anorexias, 2,5 ev utan jelentkeztek a falasrohamok. Eloszor csak heti 1-2 alkalommal, aztan viszont mindennaposak voltak! Es ez fennalt honapokon keresztul. Kezdetben nagyon megviselt, de aztan ez is megszokott lett. Igyenli a szervezeted, vedd figyelembe a jelzeseit! Es a suly az valoban nem az elsodleges, normalis testsulyon is lehet anorexias barki. De barmi kerdesed van irj nyugodtan
2018. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki napi 600 kalóriát eszik az még mindig anorexiás. Persze, hogy falásrohamaid vannak ha napi szinten hiányzik min. 1000 kalória. Ha normálisan étkezel, akkor elmúlik a falásroham is.
2018. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nem a testsúlyod alapján vagy anorexiás. Persze, ez is közbejátszik, de az anorexia egy mentális betegség. Kívánom hogy meggyógyulj és egészséges legyél!
2019. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!