Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki pszichológu...

Van itt olyan, aki pszichológus segítségével kijött valamilyen krízisből?

Figyelt kérdés
Csak mert én már a többediknél vagyok, mégis úgy érzem, hogy kb. mindig ugyanúgy ellaposodik egy idő után a terápia, és már csak egyfajta rutinszerű gyónássá silányul, aminek semmi eredménye sincs. Mit kéne tennem ahhoz, hogy hatékony legyen?
2018. márc. 29. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert már a sokadik pszichológushoz járok, a sokadik gyógyszert szedem, de ugyanúgy semmi értelmét nem látom az életnek és ugyanolyan felesleges minden, a szorongásom sem enyhült és az OCD-m sem. :(
2018. márc. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én életemben egyszer voltam pszichológusnál. Nekem akkor, abban a krízisben segített, sőt tartósan jobb lett az életminőségem.

Már nem járok hozzá. Legközelebb is csak akkor mennék, ha egyedül már csak egyetlen kiutat látnék, ami az életet veszélyezteti. De akkor elmennék.

Nem akarok rászokni, hogy rohangálok szakemberhez.

Ő adott pár alkalmazható technikát is a saját esetemre és segít az a tudat, hogy ha szükségem van rá, mehetek.

2018. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így normális.


IGazából azt az energiát, amíg még nem rutin kellene tudnod felhasználni arra, hogy változtass tényleges dolgokon. Fizikai környezeteden. Új emberek. És a legfontosabb: új szokások. Hogy ne úgy csináld ahogy addig. Mert az a lényeg, hogy ha ugyanazt csinálod tovább, akkor ugyanott maradsz.

2018. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rutinszerű gyónás, magam se fogalmazhattam volna találóbban :)

Egyébként egy-két gyakorlati dologra rávettem magam a hatásukra, de ugyanakkora lelki roncs és mentális katasztrófa vagyok, mint 10 éve, amikor a legelsővel találkoztam.

Egyik sem segített SEMMIN. Abszolúte semmin...

2018. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem sem semmin, viszont kva sokba került. már megbántam, hgy jártam hozzá. igaz, én csak egynél voltam, lehet, hogy vannak jók is.
2018. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem van, aki jó szakember, és tud segíteni. Nekem a legelső pszichológusom ilyen volt. Mindig felkészült volt, és másfél éven át rengeteget segített.

Aztán másik városba költöztem, és ott kerestem egy másik pszichológust, aki 4-5 alkalom után belekényelmesedett a dologba, és semmin nem tudott segíteni, de a pénzt azt persze szívesen elrakta. Azt hittem, csak én jártam így, hogy nem segített.

Szerintem ne add fel, keress új pszichológust, mert tényleg van, aki jó.

2018. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Járok egyhez, csak szeretném meggyorsítani a terápiát.
2018. ápr. 2. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!