Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pánikbeteg embernek...

Egy pánikbeteg embernek segítséget jelentene egy háziállat?

Figyelt kérdés
Már nem tudom mivel kellene elterelnem a figyelmemet és úgy érzem talán egy állatról való gondoskodás esetén kevésbé gondolnék a saját nyavalyáimra.. Mit gondoltok? Segítene vagy pont rosszabbá tenné a pánikbetegségem?
2018. ápr. 1. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de szerintem nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy jó vagy nem.

Alapból én úgy gondolom, hogy jó lehet, nem csak azért, mert eltereli a figyelmedet, hanem azért is, mert pl. depressziósoknak kifejezetten jót tesz a megfigyelések szerint pl. egy kutya; meg egy ilyen kis állattal való kapcsolat során nem csak a gondoskodás és a felelősség van, hanem nagyon sok pozitív érzelem is, adsz is és kapsz is. :)

Szóval ha belevágsz, és jót tesz, akkor nyertél. De legyen egy B-terved is arra az esetre, ha esetleg nem válik be a dolog, mármint ha rosszabbodna a helyzet: kérdezősködj előre, hogy adott esetben esetleg ki vállalná át helyetted az állatkát.


Szedsz egyébként gyógyszert? Mert ha nem, akkor lehet, hogy meg kellene próbálnod. Ha pedig igen, és mégsem vagy jól, akkor váltani kellene.

Meg jó hatással szokott lenni néhány mentális problémára a B-vitamin komplex, a magnézium és az Omega3 kapszula; megpróbálhatnád ezeket, hátha neked is segítenek.

2018. ápr. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem segítene, és semmiképpen sem tenné rosszabbá. Aggodalmas, sőt szorongó típus vagyok. Volt a környezetemben háziállat és én is elkezdtem rá vágyni. Néhány éve hoztam egy cicát. Ő életem legjobb döntése. Imádom. Kölcsönös :). Ami azt illeti, jobb, mint a Xanax :).

Nemcsak a gondoskodás, hanem a kölcsönös érzelmi kötelék...

Ugyanakkor egy életre szóló (az ő életére mindenképp) elkötelezettség, anyagi vonzattal: jó kaja, oltások, ha kell, állatorvos. Kényeztetés felső határa a csillagos ég.

A figyelemeltereléshez pedig annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy legjobban úgy megy, ha beleveted magad valami másba, újba. Gondolom azért nem véletlenül jutott eszedbe pont a háziállat :).

2018. ápr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát egy anyamalacnak azért nem biztos, hogy örülne.
2018. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha úgy érzed megnyugtatna a jelenléte akkor szerezd be :) ezzel veszteni nem lehet
2018. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!