Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lennék?

Pánikbeteg lennék?

Figyelt kérdés

A legelsõ roham három évvel ezelõtt történt, teljesen váratlanul, amikor borozgattunk egy kicsit becsiccsentettem, enyhe szívverés kapott el, akkor már tudtam, hogy pánikom lesz, mert Édesanyám pánikbeteg és párszor végignéztem ennek a betegségnek a lefolyását.

Egyfolytában kiabáltam, hogy meg fog állni a szívem, meghalok és mindenki frászt kapott, hogy mi történik velem.

Alig egy hete megint elõfordult, a barátnõmnél diót pucoltunk, beszélgettünk, kézremegés, gyengeség, szorongás, szorongás tudatos leplezése, ettõl még inkább szorongás, depressziós gondolatok, halálfélelem, hogy mi történik velen a jövõben, megõrüléstõl való félelem, hányás, hasmenés, belsõ nyomás érzet és a legrosszabb az magától a rosszulléttõl való félelem.

Most külföldön kezdtem dolgozni és az elsõ napon rögtön kijött megint.

Azt gondoltam ha nem menekülhetek el innen, belehalok.

És nincs okom rá, mert minden nagyon jó, tetszik a hely, valamiért a tudatalattim máshogy reagál.

Jön a remegés, a zsibbadás és végem!

Az agyamat bizsergés tölti el, megindul a pulzusom és ennyi.

Ez tegnap történt, nagyon talán senki sem vette rajtam észre, csak azt kérdezték, félek-e valamitõl, amitõl persze egybõl bestresszeltem "úristen dilisnek néznek most mit csináljak senki sem fog szeretni és mindenki jobb nálam, engem néz mindenki, lenéznek stb.. "

A fejem és a nyakam is rángatózik néha.

A zsibbadás, a nehéx levegõvétel pl már két napja tart nálam, és emiatt félek,hogy kiújul a roham újra és újra és lejáratom magam.


21/L


2017. dec. 1. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát, vagy megszoksz vagy megszöksz! Ha Magyarországon élnél, biztos azt mondanám, hogy menjél pszichológushoz, de ez külföldön még megfizethetetlenebb. És mivel szereted a kinti munkát, minden nagyon jó, hát legyél a saját pszichológusod, jöjjél rá, hogy mitől félsz, állapítsd meg, hogy erre nincs valós okod, gondolj bele, hogy miért is vagy ott, és tudatosítsd magadban, hogy a kintléted és a pánik nem összeegyeztethető, tehát a pánikbetegségnek búcsút intesz. Relaxációs technikákat biztos az interneten vagy könyvből is meg lehet tanulni.
2017. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom dohányzol-e, ha nem cigizel vegyél egy dobozzal és ilyenkor szívj el egy szálat. A ciginek van egy ilyen stresszoldó hatása, csak rá ne szokj.


Ha nem csillapodik akkor keress fel egy háziorvost, amint lehetőséged lesz, nem tudom hol dolgozol, Ausztriában vannak magyarul beszélő orvosok is.

2017. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csontkovacs marian válasza:
Es mi lesz a haziorvos utan!)loszar meg szedakas ertelmetlrn
2017. dec. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A cigit nem javaslom, mert egészségtelen.

Ez nyilvánvalóan egy betegség, amit lehet kezelni. Menj orvoshoz! Valószínűleg pszichológus lenne a legjobb, de pszichiáter felírhat valami nyugtatót vagy antidepit, ami segíthet, ha a probléma gyökerét nem is oldja meg feltétlen.

(Bár anyudnál, írtad, van hasonló, akkor biztos tudod azt is, hogyan kezelik az ilyet, talán újat nem is írtam, vagy te ennél jobban tudhatod, mit szoktak ezzel csinálni.)

Igen, a kérdésedre válaszolva, ez pánikbetegség vagy valami hasonló lehet.

2017. dec. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Erre nyugtató kellene. Lehet az egy növényi vény nélküli szer is. Az a lényeg, hogy egy darabig szedd rendszeresen. B vitamin komplexből, és szerves magnéziumból is kellene szedned.
2017. dec. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszer a megoldás, a gyógyszer függőséget okoz és egyre nagyobb dózis kell. A dohányzásos tanács meg egészen elképesztő!
2017. dec. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha külföldön van és nincs orvos a közelben és nem is beszéli nagyon az adott nyelvet, se patikába nem tud menni, akkor nem tudom mit javasolnál. Egy doboz cigi mindenhol egyszerűen beszerezhető. Igen, egészségtelen hosszú távon, de nem azt mondtam, hogy hosszú távon szívja. A gyógyszer is egészségtelen, ha hosszú távon szedi.
2017. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló van plusz szociális fóbiám is. Az első rohamom már több éve volt és nem tudom szavakkal leírni.. borzasztó azt hittem meghalok ááh.. viszont hamar kitaláltam hogy ha érzem vagy már elkapott a roham mivel vethetek véget neki. Első friss levegő , víz kortyolgatás, járkálás. Nekem ezek segítettek. Te is találj valamit ami megnyugtat és utána úgy fogod felfogni hogy ha lesz rohamod akkor sincs semmi gáz hisz megtudod magad nyugtatni. Így rohamod se lesz egy idő után vagy csak nagyon aprók. Ha már elkapott próbálj megnyugodni én mindig azzal nyugtatom magam hogy ebbe még nem halt bele senki ez csak a fejembe van. Ez is szokott segíteni. A dohányzás egy nagy hülyeség . Egészségtelen és függőséget okoz. Én dohányzom de amikor rohamom van eszembe sem jut rágyújtani. A gyógyszert is hülyeségnek tartom , eltompít plusz az is függőséget okoz és nagyobb rohamaid lesznek mint voltak. Viszont a vénynélküli szerek lehet nem rosszak nem tudom soha nem próbáltam de amikor utána olvastam itt vagy más forumokon akkor ott azt írták hogy sz*rt sem ér. Kitartást és jobbulást !!
2017. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6. Nem feltétlen okoz függőséget a gyógyszer. Én szedtem régen gyógyszert valami hasonlóra, jót tett, aztán abbahagytam, nem lettem függő. Más kérdés, hogy a probléma nem múlt el tőle, visszajött, mert a probléma gyökerét nem kezelték.
2017. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2-es... A ciginek egyáltalán nincs nyugtató hatása! Sőt! Élénkít és fokozhatja a szorongást.... maximum akkor "nyugtat" ha nikotinfüggő vagy és hozzájutsz az adaghoz.....szóval kérdező semmiképp se cigizz... Menj el pszichiáterhez... De egyébként szerintem erősen közrejátszik az egészben az a tudat, hogy anyukád pánikbeteg..ne olvasgass ennyit utána...tudatosítsd, hogy nincs komoly szervi bajod és máris csökkenni fog a para
2017. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!