Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le ezt a...

Hogyan győzhetném le ezt a súlyos depressziót? Azt hiszem elkezdtem megőrülni.

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt kezdődött a gondom. Ért egy nagy csapás,egészségügyi szempontból. Több hónapig voltam kórházban. Azóta depresszióval,kedvtelenséggel,fáradtsággal,halálfélelemmel küzdök,az élet értelmetlenségét látom. Semmi nem tesz boldoggá. Le vagyok gyengülve testileg és szellemileg is. Hihetetlen,hogy ez velem történik... csak aludnék folyamatosan. Felteszem magamban a kérdést,hogy miért hajtsak,ha úgyis meghalok?!

Rettegek a gondolattól,hogy ez még súlyosbodhat.

Lefogytam,semmi nem esik jól,gombócot érzek a torkomban,a gyomrom folyamatosan görcsben van.

Reggel és este nagyon alacsony a hőm,napközben pedig felszökik kb 37,3ra.Semmi étvágyam. Elfelejtek dolgokat. Fáj a fejem gyakran. Iszonyú sokat sírok.

Mit javasoltok?

Nagyon félek ettől az egésztől.

Köszönök minden választ előre is!


2013. ápr. 9. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel kerültél kórházba?
2013. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél rajta változtatni (mert szeretnél rajta változtatni), akkor már jó úton haladsz. Igyál több vizet és mozdulj ki a lakásból! Vége a rossz időnek, a tavasz közepén járunk, pont jó időben vagy elkezdeni egy sportot. Vagy egyszerűen csak emberek közé menni.

Hogyhogy miért hajts? Hát azért, hogy boldog légy. Fogd fel úgy, hogy semmi kihívás nem lenne az életben, ha nem lennénk időhöz kötve. Meg aztán minél rosszabb helyzetből állsz fel, annál büszkébb leszel magadra később.


Meg mondhatnék még sok okosságot, de ez nem az én feladatom.


Első körben rakd rendbe az életviteledet (káros szenvedélyek elhagyása, kiegyensúlyozott táplálkozás, rendszeres testmozgás), utána minden könnyebb lesz. De mint mondtam, vizet inni kell! Amiket felsoroltál (étvágytalanság, feledékenység, fejfájás, depresszió, testhőmérséklet ingadozás), mindegyiket okozhatja a nem elegendő folyadékbevitel például.


Ennyit meg kell tenni. És nem csak azért, hogy kikeveredj a bajból, de tisztábban is fogsz gondolkodni. Addig felesleges belekezdeni bármiféle terápiába. Ha ezt sem tudod kivitelezni, akkor pszichológus - de ez a drágább megoldás.

2013. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
előzővel egyet értek!:)
2013. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én megértem miről beszélsz. Én is ugyanígy vagyok az egésszel. Lehet gyengeség a részemről, de én már négy éve próbálok kimászni, azok a közhelyek segítségével, amit már az előttem szóló/szólók leírt/leírtak. Nem sikerült.

A depresszió egy olyan betegség amiből nem lehet kigyógyulni, csak tünetmentessé válni, ami nem ugyanaz. Voltam pszichiáternél, de semmit sem segített. Én jelenleg itt tengődök élet és halál közt, de nálam már rég eldöntött a válasz a kérdésben, hogy melyik az, amit egyszerűen végig tudnék csinálni.

Nem akarlak semmilyen badarságra buzdítani, csak elmondtam a véleményemet, és azt amit tudok, pont úgy ahogy itt bárki más.

Ha kérdésed akadna, nyugodtan írj üzenetet.


És sajnálom, ha a válaszolók közül megsértettem valakit, nem állt szándékomban.

2013. ápr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!