Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet pszichoszomatikus tünet...

Lehet pszichoszomatikus tünet a nőgyógyászati probléma?

Figyelt kérdés

Szóval szerelmes vagyok..., és lassan szószerint bekattantam.

Az első két hónapban is voltak tüneteim, de elmúltak. De ez, amiben most vagyok, ez kész paródia. Előbb február elején égtem a fogorvos előtt, akit majdnem meg akartam győzni, hogy van egy szuvas fogam, most meg a nőgyógyász előtt égtem. A nőgyógyászati problémám pedig szószerint égető. Namost, a fogamat csak néha picit érzem, és ez jelentéktelen is, és már nem foglalkozom vele, annak idején is csak azért mentem fogorvoshoz, mert ha csak egy enyhe nyomást érzek is, rohanok az orvoshoz, mert annyira félek a fogászattól. De ez a nőgyógyászati probléma nagyon zavaró. Az is lehet, hogy valamit elszúrtak a laborban. Megyek majd felülvizsgálásra egy hónap múlva. De már korábban is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy ez is pszichoszomatikus tünet. A fogorvosról még annyit, hogy nyomban elmúltak a tüneteim, a fogászat után.

Szóval szerintetek lehet nőgyógyászati probléma pszichoszomatikus tünet?

Igazából én arra gondolok, hogy nagyon le vagyok már gyengülve idegileg, mert már hat hónapja szenvedek ettől a szerelemtől. Már B-vitamint szedek. Valami mást még érdemes erre szerintetek? Valami természetazonos dolgot.

Köszike.


2010. jún. 12. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Elárulod, hogy mi az a "probléma"? A kérdésben csak beszéltél, de nem adtál igazából semmi infót...
2010. jún. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja, nem adtam :S, mert elég gáz dolog. Viszketés igazából, néha folyás.

Elvileg nem lehet az, de ki akarom zárni.

Mert van még egy a és egy b opció, ha ez a c, ami megoldást jelenthet. Az a, hogy elszúrták a vizsgálatot gombára és egyebekre és b: egy más jellegű dolog.

Csak azért írtam ide, mert reméltem, hogy kizárhatom a c opciót, azaz a pszichoszomatikus tünetet.

2010. jún. 12. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Abszolút lehet.Együtt jár eme problémád a következők valamelyikével mert akkor valószínűbb: haj-, mell-, méh-, menstruációsproblémák?
2010. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tényleg lehet, már én is tudom. Ugyanis, amióta voltam a nőgyógyásznál a múlt héten pénteken, azóta elmúlt, vagyis egy napig még éreztem, de már semmi.

Eddig nekem is voltak ilyen pótcselekvéseim, mint másoknak, de nem voltak pszichoszomatikus tüneteim.

Szerintetek ezzel orvoshoz kell menni? Mármint, mint látható, én házilag sikeresen kezelem a pszichoszomatikus tüneteim, csak az a baj, hogy néha kiújulnak. Korábban nagyon enyhe fogfájás formájában jelentkezett, ami kiújult néhány napja, de lebeszéltem magam igen gyorsan. Most B-vitamint szedek, hogy erősítsem az idegeim. Szerintetek azon túl, hogy megszüntetem a forrását annak, ami idegesít, mit tehetek még? Mármint úgy értem, hogy az a baj, hogy ma már nem depressziós vagyok, ha bármi mód felidegesítenek, vagy ideges vagyok, hanem ezek a tünetek jönnek elő :S. Nyilván nálam ez reaktív, nem klinikai - ezért lehetséges a teljes körű helyreállás? Ha megszűnik az idegesítő forrás, akkor a baj is megszűnik?

Mennyire gyakoriak az ilyen jellegű pszichoszomatikus tünetek?

Köszike.

2010. jún. 14. 21:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, van egy olyan dolog, hogy menstri előtt néha nagyon ideges vagyok :S, sajnos. Szóval a túlzott érzékenységem miatt nagyon idegessé válok, de más baj nincs. Szerintem én nagyon érzékeny vagyok, de elég erős az idegrendszerem. Vagy nem gondoljátok?
2010. jún. 14. 22:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Ba@sszus, van mellproblémám is :S, nemtom, lehet, hogy emiatt. Van egy amolyan ekcémám, ami most újult ki nemrég, talán két hónapja :S. Utoljára tavaly volt szerintem.
2010. jún. 14. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!