Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek :Szorongás- pánikbe...

Mit tegyek :Szorongás- pánikbetegség, Rivotrilt 0.5 és Stimuloton szedek 18-án lesz 3 hónapja, de egyre erősebbek a pánik rohamaim mit tegyek?

Figyelt kérdés

hiába veszem be a gyógyszert Rivotrilt, már vehetném a következőt és a következőt, egyre rosszabbul érzem magam ilyen téren, orvosal konzultálok, új gyógyszer kéne?

Mit tegyek?


2010. jún. 12. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a gyógyszereket, és menj pszichológushoz! Belemehetnék jobban a témába, de most csak ennyire futja...
2010. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsőt támogatom.. persze nehéz olyan orvost találni aki nem csak a gyógyszereket tömi beléd,egyre nagyobb adagban..

Szép lassan,d ebiztosan épülsz le tőlük

2010. jún. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

A Rivotril egy szerencsétlen f@sszopó, gyökér gyógyszer szvsz!


Én 3x másfélhónapig szedtem, próbálkoztam de rosszabb lett tőle minden, semmit nem segített!!!


Az lett az eredménye, hogy óra közben ki kellett mennem hánynom, gondolhatod kicsit sem volt kellemetlen érzés, ennyit értem el vele...


2 magánpszichiáternél voltam egyenként 10k-ért, de a nyomorékok csak ezt voltak hajlandóak felírni, nem értették hogy semmit nem segít! Az egyik azt mondja keverjem meg cypralexel, hátha ugy jo lesz, mást nem ír fel 18 alattinak.


4 hónapja járok kineziológushoz, kemény pénzeket lehúzott szüleimtől, de tudod mit segített? SEMMIT


A településemen van egy Nevelési tanácsadó magántanulóságom miatt kellett bemennem kezelésekre, teljesen ingyenes, talán azt mondhatom, hogy az ért valamit!


De én megeglégeltem az összes ilyen sarlatánokat, magam gyógyulok. itt a nyár heti 4x járok gyúrni, majdnem megfaulladok nehéz légzés miatt van úgy, de akkor bekapok egy frontint, ugyanis szereztem be feketén, mert senki nem volt hajlandó felírni, ehhez szóljatok hozzá!!! Az lenyugtat, ha kell...


Bocsi a hangnemért, csak most felgyülemlett bennem a harag, hogy már a magándokik se érnek semmit, csak a pénzre mennek, lassan állami szinten lesznek a kezelésük. erről ennyit


üdv

2010. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
van egy módszer, bármelyik pszichológus tudja alkalmazni és használ, csak éppen több hónap alatt. kognitív viselkedésterápiának hívják. ha meg akarsz gyógyuli, ezzel próbálkozz. meg persze pozitív gondolatok (nem, ez most nem sablon, tényleg használ) és ami fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy a pánikroham nincs rád valós veszéllyel. ha kezd rád törni, akkor próbálj kis levegőket venni, mert a roham által kiváltott mély lélegzetvételek csak rontanak a helyzeten...
2010. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12:30-kor megfogalmazódtak a fent említett pozitív gondolatok............


Szintén lázadó vagyok...: igenis KELLene jó és pozitív érzés.

2010. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Stimulotont nehogy abba hagyd, mert akkor leszel csak igazán rosszul! Nem tudom, milyen pszichiáter kezel, pánikosaknak kognitív pszichoterápia kell, nekem ez segített, 2-3 alkalom is nagyon sokat jelentett. A gyógyszer pedig azért kell, hogy helyreállítsa a szerotonin-szintedet, ehhez igenis kell! Hormonális alapja is van ennek a betegségnek, a Stimuloton nagyon jó gyógyszer. Szerintem nálad az lehet a baj, hogy még nem merted kimondani, amitől pánikolsz. Azt a gondolatot, amitől kezdődik a roham, -nem tudom másképp mondani- ki kell cserélni egy másik reális gondolatra. Én 2 évig jártam pszichológushoz (3hoz), azt sem tudták, merre, hány méter, semmit nem segítettek, nem is beszéltek velem semmit magáról a betegségről, hanem próbálták belém magyarázni, hogy mi lehet a bajom. Semmit nem ért egyik sem, felesleges időtöltés volt.

Csak a pszichiáter meg a gyógyszer segített, meg az, hogy volt ehhez egyfajta intelligenciám, és követtem a doki minden utasítását. A gyógyszert nem véletlenül adják.

Na de nem szaporítom a szót: Beszélget veled a pszichiáter, aki a gyógyszert felírta? Kognitív terápiát kapsz? Érdekes, mert nyomon kéne követnie, hogy hogy változik az állapotod, tudnia kéne, hogy nem érzel javulást. De ki fogsz jönni belőle, mert ki lehet, erre gondolj, ez nagyon sokat segít.

2010. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja,és még annyi, hogy nem tudom hol laksz, és Heves megyében tudok neked egy ritka jó, tapasztalt orvost ajánlani, nekem is ő segített, pedig én olyan szinten beteg voltam, lement 10 kg, ment a hasam 2 hónapig, és akkor mentem el hozzá, mikor már akkor is rosszul voltam, amikor kiléptem a kapun. Ez volt májusban, július elején meg mentem vidékre. Nagyon reménytelen voltam, azt hittem, az életben sem lesz jobb.

A gyógyszert meg el lehet hagyni. Én 2 év után hagytam abba teljesen. Mondjuk ehhez kellett rengeteg akaraterő és kitartás, de szerencsére nem kellett érte a szomszédba mennem.

A legfontosabb, hogy tudd: igenis jobban leszel, még ha ezt most el sem tudod képzelni!!

Ja, és az az orvos nem fizetős, még a kognitív terápiáért sem kell.

2010. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!