Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetséges hogy valakin...

Hogyan lehetséges hogy valakinél egyszerre Borderline, slizois és hiszteroid személyiségzavart állapítsanak meg?

Figyelt kérdés
Ez utóbbi kettő pl márcsak tüneteiben is ellentétes! Na most akkor normál esetben vagy-vagy. De minden egyszerre? Nem értem!

2018. ápr. 11. 13:09
 1/4 A kérdező kommentje:
skizoid (csak elírtam) bocsi
2018. ápr. 11. 13:12
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz az orvos allapitotta meg vagy mindet masik?
2018. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ugyanaz. "Borderline személyiségzavar, skizoid és hiszteroid vonásokkal"
2018. ápr. 11. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hány kód van a diagnózis mellett (bármilyen szám, így néz ki pl: F.60.31 vagy F6031 vagy 301.83)?


"Borderline személyiségzavar, skizoid és hiszteroid vonásokkal"

E szerint nem 3 különböző személyiségzavart diagnosztizáltak nálad, hiszen ez nem is fordulhatna elő ebben a kombóban. A borderline nagyon összetett, az orvos csak pontosított a diagnózison.

Ha később bővülne még a listád sem kell megijedni. A személyiségzavarok gyakran járnak együtt más betegségekkel pl. evészavarral, szenvedélybetegséggel, szorongással, depresszióval stb. Nekem minden évben bővült valamivel a listám, amíg orvosokhoz jártam. Ez nem megbélyegzés az orvos részéről, nem ellened szól, egyszerűen csak azt jelenti, hogy a tüneteid és tesztjeid alapján beleesel egy betegség kritériumába, amit a diagnózis alapján tudnak célirányosan kezelni (gyógyszerrel, pszichoterápiával.) Nem is kell elhinni azt a sok zagyvaságot, amit az interneten terjesztenek a személyiségzavarokról. Meg lehet belőlük gyógyulni :)

2018. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!