Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindent elfelejtek. Ez miért van?

Mindent elfelejtek. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Nagyon összetömörítve, nagyon sokszor van olyan, hogy elfelejtek rendszeresen dolgokat. Ez lehet kicsi, de nagy dolog is. Például most is írtam egy nemet és felénél megálltam, mert nem tudtam, elfelejtettem, hogy hogy hívják és sokáig nem is jutott eszembe, rá kellett keresnem. Vagy két napig lehetett befizetni kajapénzt, de elfelejtettem az egészet és mikor hazaértem, nem tudtam, hogy miért van nálam olyan nagy összeg.

14 éves lány vagyok.



2018. ápr. 13. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendesen alszol? Ebben a korban kifejezetten fontos, hogy ne legyél kialvatlan. Törekedj arra, hogy minden nap ugyan akkor feküdj le, és ugyan akkor ébredj fel. Ideális esetben magadtól ébredsz és kipihenten.


Napi 400-500 gramm zöldség, gyümölcs elfogyasztása is hasznos.

2018. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Igen rendesrn alszom, napi 9-10 órát, se többet, se kevesebbet nem tudok aludni, de így is van sokszor érzem úgy, hogy bármikor eltudnák aludni.

2018. ápr. 14. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb ember csak naptárral, jegyzetfüzettel "működik jól". Képtelenség észben tartani mindent.
2018. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy szétszórt, kapkodó vagy és sok dologra figyelsz egyszerre. Ennyi idős koromban velem is történtek hasonló esetek. Lehet hormonális változás, de lehet, hogy szerelmes vagy és csak rá gondolsz. Nálam ez volt a fő ok.
2018. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KJUsul ***** válasza:
37%

Bélférgesség is lehet. Több bélféreg is tompítja a gondolkodást az agyi funkciókat, hogy a gazdatest ne vegye észre a jelenlétét.


Sőt a látást is rontja ugyanezért. Ez is lehetőség.

2018. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó nem valami bíztató. Mi ennek a jelei?
2018. ápr. 21. 07:09
 7/7 KJUsul ***** válasza:

A fertőzés elején fogyás, ugyanakkor extrém étvágy. Bélféreg típustól függően változhatnak a tünetek, a leggyakoribb fonálféreg esetén később étvágytalanság, vitamin és ásványi anyag hiány, vérszegénység, véralvadási problémák léphetnek fel. Leginkább kisállatoktól kaphat el.


A másik leggyakoribb faj a levegőben is elkapható akár egy másik fertőzöttől, kilinccsel, WC deszkától, szexuális aktus során, de leggyakrabban mosatlan zöldségtől és gyümölcstől. Ettől nagyon nehéz megszabadulni, petéi a tüdőben, májban, agyban is lerakódhatnak, akár évekig várhatnak, aztán amikor úgy érzik a test kész rá, akkor kikelnek és átrágják magukat egészen a bélrendszerig iszonyú károkat okozva. Például a terhesség valóságos felhívás az éledésre.


De ilyen lehet akár egy hormonkezelés is. Ha a legcsekélyebb gyanú fennáll bélférgességre, semmiképp nem szabad hormonkezelést vagy immun impresszáns kezelést engedni, amíg nem tesztelnek bélférgességre, mert az ilyen kezelések rejtett bélférgesség esetén 100%-ban napokon belüli halálozáshoz vezet!


Sajnos ritkán esik szó a bélférgességről szinte tabu téma, az orvosok is nagyon rosszul állnak hozzá, pedig piszok nagy bajokat okozhat!


De amúgy az a fajta feledékenység, amit leírtál nem egyedi, és nem is biztos, hogy betegség. Ismerek olyant, aki kitűnő tanuló volt, egyetemet is végzett, de nem tudta megjegyezni az emberek nevét és arcról se ismerte fel. Jóformán csak azokat ismerte fel, akikkel folyamatosan együtt élt. :D Egyszer még fia nevét is elfelejtette. :D:D:D


Szóval sok más oka is lehet.

2018. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!