Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hagyjam el az antidepresszánso...

Hagyjam el az antidepresszánsokat örökre?

Figyelt kérdés

Nagyon jól tudom hogy ezen az oldalon nem szakemberek vannak és azzal is tisztában vagyok hogy a válaszokat nem kell tényként közölni-így akik orvoshoz küldenének hogy kérdezzem őt ne válaszoljanak.

A gondom az hogy több éve járok pszichoterápiára és ott kaptam azt a tanácsot hogy szedjek gyógyszert. Alapból gyógyszerellenes vagyok, szóval elég nagy gondokkal küzdöttem ha belementem.

Eletelt 4 hónap, úgy érzem magam mint egy idegbeteg állat. Fokozza a dühkitöréseimet, egyik pillanatról a másikra élem át ezeket a váltásokat.

Azon gondolkodok hogy be kell fejeznem a szedését. Elfogadom hogy vannak emberek akiken segít de nem tartozom közéjük. Lehet cserélgetni de másról sem szólnak már a gondolataim minthogy mit szedjek és szerintem ez nem ok.

Van olyan hogy egy embernél ezek a gyógyszerek pont fordítva működnek? Nélküle sem megy meg vele sem. Mit tehetnék? Valakinek valami jó ötlet vagy tapasztalat?



2018. ápr. 15. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak tartok a gyógyszertől, nem akarok függővé válni. Valahogy kezelni kell, ha nem segít amit most szedsz, akkor hagyd. Emberi kapcsolat tud segíteni,én pl hozzám hasonlót kutatok,akivel eltereljük a figyelmet és segítve egymást erőre kapunk. Ha gondolod, irj
2018. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit szedsz? Sajnos en is jartam mar igy. Nezd meg a papirjaban h fokozatosan kell-e vagy abba lehet-e hagyni rogton. Ha nem segit, sot fokozza a tuneteket akkor kar mergezni magad vele. De azert ovatosan.
2018. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni azon kívül hogy elhagyom? Hogyan tovább? Attól tartok hogy valamit én csinálok rosszul. Más magyarázatot nem találok arra hogy ami a legtöbb embernek segít az nálam vagy teljesen hatástalan vagy pedig ront a helyzeten.
2018. ápr. 15. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit szedsz? SSRI vagy SNRI gyógyszert? Én az elsővel elvagyok, de második fajta sajnos nem vált be, nagyon rosszul voltam tőle, hányinger, kiugrott a vérnyomásom. Véleményem szerint orvossal egyeztetve váltanod kéne gyógyszert, van olyan ismerősöm, aki sokszori váltás után talált rá arra, ami a szervezetének jó. Persze ezek a gyógyszerek csak elnyomják a rossz dolgokat, nem gyógyítanak meg. Ahhoz nem tudom mi kell... Önismereti tréning, pszichoterápia talán.
2018. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem a 7. antidepresszáns segített.

az előzőektől volt, hogy állandóan pörögtem, a másiktól szédültem a harmadiktól meg depressziós lettem.

váltást kellene megpróbálni, szerencsére többfajta is van.

2018. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!