Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha depressziós...

Mit lehet tenni ha depressziós vagyok ennyi idősen?

Figyelt kérdés
19 vagyok pár éve már depressziós, semmi nem derít jó kedvre, és sosem vagyok boldog jártam már szakemberhez is párszor, ő sem segített, tavaly volt 1 barátom kemény 1 hónapig mikor szétmentünk az még rám tett egy lapáttal, talán máig szeretem és emiatt is szenvedek belül de nagyon, nem látom értelmét az életemnek és azt érzem hogy csak mennek felettem az évek

2018. ápr. 17. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszéld ki magadból a problémáid ha igy haladok lassan én is depreessziós leszek:D
2018. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mádár0218 ***** válasza:

A barátod előtt miért voltál depressziós?

Miért szakítottál a barátoddal?


Ha gondolod írj privátban hátha tudok segíteni

2018. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió pont attól depresszió, hogy ok nélkül búvalbélelt az ember. Ezernyi dolog kiválthatja, melyek között vannak exogén (környezeti, külső) okok is, és lehetnek endogén (belső) biokémiai tényezők is.

Az életkornak meg nincs jelentősége igazán. Ez - a közhiedelemmel ellentétben - nem egy korfüggő dolog, pontosabban legfeljebb csak laza statisztikai összefüggést mutat az életkorral. Ugyanúgy lehet valaki 19, 15, vagy 70 évesen is depressziós. (Egyébként a leggyakoribb pont a fiatal felnőttek körében, amibe Te is beletartozol.)

A depresszió nem összetévesztendő a "sima" rosszkedvvel, és azzal ellentétben sajnos magától nagyon ritkán múlik el, és szintén a közhiedelemmel ellentétben általában édeskevés az, ha valakinek kéthetente kipletykálhatod, hogy rossz a kedved.

Célszerű szakember segítségét igénybe venni (bár én személy szerint első körben a gyógyszeres megoldásokat nem javaslom), és ami a legfontosabb, hogy ki kell deríteni, hogy mi okozhatja a problémát. Ha pedig ez megvan, akkor azt kell megszüntetni, vagy megtanulni ignorálni. Lehet, hogy valami tök egyszerű kiváltó oka van. Ha meg nem, akkor a pszichoterápia nagyon sokat segíthet, vagy ha végképp semmi más nem használ, végső megoldásként még mindig ott vannak a gyógyszerek.

Egyébként meg: tessék sportolni! A testmozgás a legjobb antidepresszáns! És még egészséges is. ;)

2018. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki az igaz hogy nem lehet kibeszélni nem érek vele semmit

#2. Alapból olyan típus vagyok nem tudom talán a körülmények miatt vagy ilyesmi miatt lett, nem én szakítottam a barátommal

2018. ápr. 18. 11:28
 5/6 Mádár0218 ***** válasza:

Oké de mik a körülmények?

- ok nélkül nem lesz depressziós az ember


Akkor ő miért szakított veled?

- személyiségedből adódóan?

2018. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia Túl fiatal vagy és már Depressziós,- ezen válltoztatnod kell mihamarabb! Foglald el magadat iratkozzál be egy Fitnissz klubba, ahová rendszeressen eljárgasz edzeni a testedet. A sportolás jót fog tenni a fejednek is!
2023. jan. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!