Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha mindent tagadok a pszicholó...

Ha mindent tagadok a pszichológusnál|pszichiáternél ráfog jönni az igazságra?

Figyelt kérdés

Skizofrénia gyanujával vinnének, de én nem vagyok se köz se önveszélyes.

Nem szeretnék diagnózost kapni se gyógyszereket.

Kiskorú vagyok szóval a szüleim akár tetszik akár nem bevisznek. Mindent tagadnák. Tudom mit kéne tagadni, mert amikor hangok|bogarakat hallok|látok szédülök. Vagyis érzékelem a változást. Ennek elenére szerintem semmi bajom. De ezeket letagadnám a többit nem tudom (a kívüllállók számára furcsa dolgok)



2018. ápr. 19. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2018. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
14
2018. ápr. 19. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
miért is érné meg neked?
2018. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14 évesen korlátozottan cselekvőképes vagy, az orvosnak megmondhatod, hogy nem akarod a kezelést, el kell fohadva
2018. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az orvos képzettségétől és a Te színészi képességeidtől függ.

Én személy szerint arra bátorítanálak hogy ne tagadd le a problémáidat. Elvégre az sem biztos hogy skizofréniád van, egy normális orvos/pszichológus nem fogja rögtön elkönyvelni hogy "ez meg az" a bajod, hanem meghallgat, majd több alkalom után felveti hogy mi lehet a problémád.

Teljesen megértem hogy miért akarod eltitkolni a tüneteid, én is voltam már a te helyzetedben, de hidd el, ha tényleg skizofréniás vagy a legjobb dolog amit tehetsz hogy most, még az elején kezelteted magad, tapasztalatból mondom. Itt nem kell mindenféleképpen gyógyszerre gondolni, de ezt úgy is csak egy képzett szakorvos tudja majd eldönteni.

2018. ápr. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Simán eljátszanám anyuék is csak a naplómat olvasva tudták meg a dolgokat.

Ha ez lenne milyen következményei lennének

2018. ápr. 20. 14:42
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha valaki pszichológiát tanul kérdezgetne tőlem privátba olyan dolgokat amit a pszichológus kérdezne?

Vagy akár itt nyilvánosan.

2018. ápr. 20. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent letagadsz, és az orvos úgy ítéli hogy nincs pszichiátriai és pszichológiai problémád, akkor nem nagyon tehet semmit, gyógyszert csak úgy minden ok nélkül nem írhat fel, ha a szüleid ragaszkodnak a kivizsgáláshoz, és nem hisznek neked, akkor valószínűleg még fog veled beszélgetni, teszteket kell kitöltened, de ha továbbra is azt állítod hogy semmi bajod, vagy hogy csak álmokat írtál a naplódba, akkor nem nagyon tehet semmit. Másrészről meg aki tényleg skizofréniás, és benne van egy durvább pszichotikus epizódban az nem nagyon tudja elrejteni a betegségét, arról meg ne is beszéljünk hogy legtöbb esetben nincsenek tudatában annak, hogy ezek a látomások, vagy hanghallucinációk nem valósak. Nem vagyok szakértő, így nem biztos hogy mindent pontosan úgy írtam ahogy a szakkönyvekben van, de általában ez a helyzet.

Amúgy meg a pszichológusnak kiskorú estében is van titoktartási kötelezettsége, amit meg csak akkor szeghet meg, ha testi illetve lelki veszélyeztetettséged áll fenn, így a szüleid jó esetben nem fogják teljesen megtudni hogy miket beszéltetek.

De újra leírom, nem ajánlom hogy letagadd a problémáidat. Egyáltalán nem biztos hogy skizofréniáról van szó, de ha igen, akkor a későbbiekben sokkal könnyebb lesz az életed ha még most kezelik.

Remélem hamar megoldódnak a problémáid. :)

2018. ápr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!