Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy zajlik egy pszichológussa...

Hogy zajlik egy pszichológussal való beszélgetés?

Figyelt kérdés
Illetve milyen volt az első alkalom amikor meglátogattatok egyet? Eléggé zárt vagyok, ha az érzelmeimről van szó, gondolom, ki vannak képezve arra, hogy megnyissák az embert, de mennyire gyorsan zajlik ez, meddig tart a puhatolózás, mennyire "hivatalos" a dolog (bár ezt valszeg pszichológusa válogatja)?
2018. ápr. 24. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem nincs jó tapasztalatom pszichológusokkal (ennek ellenére én is az szeretnék lenni :D)


Amikor először mentem, már eleve tudtuk a problémát.

Kérdés tehát, hogy mi okozza.


A pszichológus a kérdéseivel (olyan volt, mintha vallatott volna), annyira messze volt a problémától, mint Makó Jeruzsálemtől, ahogy egyre több idő telt le abból az egy órából, egyre jobban távolodtunk a problémámtól. Nagyon rossz helyen keresgélt és inkább faggatás volt, mint beszélgetés.


Azon kívül még 1x mentem, adtam neki még egy esélyt, de nem vált be.


Aztán embere válogatja, valaki például nagyon is szeret pszichológushoz járni, mert elmondhatja neki azokat a problémáit és meghallgatásra, segítségre talál, ahol/amiben egyébként a környezetében élőknek nem tud vagy nem akar elmondani.

2018. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is jártam, de semmit nem használt. Kedves, aranyos, művelt hölgy volt a pszichológus, nagyon jókat beszélgettünk, de nem volt több a dolog. Akart tanítani nekem relaxációs technikát meg légzést, de azt már magamtól könyvekből megtanultam. El is döntöttem magamban, hogy a pszichoterápia nagy árverés.


Később úgy hozta az élet, hogy rájöttem, a pszichiáter által felírt méreg nem megoldás semmire. Sokat olvastam, és valaki azt írta, hogy a kognitív terápiában nem hinni kell, hanem csinálni.


Végül kerestem egy pszichológust, és meglepő módon, már az első ülés után azt ereztem, hogy jót tesz. Elmeséltem neki a korábbi rossz tapasztalatomat, amire ő azt válaszolta, hogy vannak ebben a szakmában is diplomások, de teljesen hozzá nem értő, és vannak profik is. Akihez másodszorra jártam, az teljes profi volt. Nem a világ dolgairól beszélgettünk, mondta is, hogy ezzel nem jutunk közelebb az én problémámhoz, tehát visszaterelt az eredeti irányba. Ő tényleg vérbeli profi volt, mert kilenc óra közös kemény munka elég volt, hogy teljesen rendbe jöjjek, és gyógyszer se kellett.

2018. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
# 3 ez a videó már uncsi, minden második ilyen kérdés alatt vele találkozok.
2018. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!