Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan fóbia aminem az a...

Van olyan fóbia aminem az a lényege, hogy retteg a pszichológus/pszichiáterektől?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok.Ha meglátok egyet "sokkot" kapok.Rémálmaimba is ők a főszereplők.Ezzel a problémával nehéz lenne hozzájuk fordulni.Egysuer voltam olyan szinten ez volt,hogy lázam lett,rezegtem,tiszta jég voltam,nem tudtam megszólalni.??????????

Miért???????



2018. ápr. 27. 18:17
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*aminek
2018. ápr. 27. 18:17
 2/25 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyeneket szokták akaratuk ellenére is bevinni a zárt osztályra, aztán begyógyszerezni, stb.

"Ha meglátok egyet "sokkot" kapok." Hol látod őket? Az utcán? ...és honnan tudod, mi a foglalkozásuk? Vagy már eleve bent vagy az intézményben? Akkor minek mész oda?

Hogy miért rettegsz egy pszichológustól, azt meg végképp nem értem. Ha van elég pénzed, otthon fogad a házában/lakásában. Ráadásul ő nem is orvos, hanem "csak" bölcsész. Mi olyan félelmetes bennük? Ha lenne egy nagyon okos ismerősöd, akihez elmész diskurálni egy órácskát, tőle is rettegnél? Ez tök logikátlan.

2018. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Hát kiskoromba voltam.Akkor kezdődött.Nagyon megmaradzüt bennem,hogy kérdezget és akármit csinálok leírja.Megkínál sütivel.A sütis rész azért ijesztő,mert én nemtudom miért,de úgy emlékzek vissza,hogy gonosz vigyorral kínál.Meg,hogy turkál az agyamba.Rémisztő az egész.Ez nekem olyan,mint (szerintem nem vagy tériszonyos) amikor valaki fél a magasságtól.Te se érted én se értem,de ő inkább meg halna minthogy ejtőernyőzzön.

Én nem a környezettől tartok,hogy pl:otthon,pszichiátrián vagyunk e.Nekem az tökmindegy úgyis besokkolok.Az a része meg főleg,hogy néha az emberek hallják a gondolataimat.Emiatt szorongok.(szorongás miatt voltam nála).Rettegek attól,hogy akármit gondolok hallja és ezáltal mindent,minden titkomat stb.Már csak az is elég ha interneten látom őket.Az a "minden titkodat tudom" nézés...BRRRRR.feláll a szőr a hátamon.Nem hiszem,hogy lenne ilyen fóbia,de ez nagyon kellemetlen dolog.Főleg,hogy segítség kéne.De akkor kihez menjek,ha náluk megse merek/tudo szólalni.Tanácstalan vagyok.

Pedig sok más probléma miatt is "elmennék".

De jah csak elmennék...

2018. ápr. 27. 18:54
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne rettegj attól, hogy belelát a gondolataidba. Néha még jól is jön, mert ha valamit nem akarsz/nem mersz elmondani, akkor is rájöhet és így nagyobb valószínűséggel tud segíteni. Inkább az lenne a logikus, hogy egy átlagembernek nem akarsz beszélni a problémáidról, de a lélekbúvár előtt megnyílsz. Nyugi, ő azért van, hogy segítsen. A nálad jóval súlyosabb esetek sem akasztják ki, fel van rá készülve. (Egyébként megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Férfi/nő?)
2018. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Minden hasznos választ likeolok.Esezleg leírhatjátok nektek milyen különleges fóbiátok van.Együtt megpróbalhatnánk rájönni az okára.Gondolom nem csak nekem van rendkívüli fóbiám.No kinek milyenek vannak?
2018. ápr. 27. 19:12
 6/25 A kérdező kommentje:

ma 19:12

Én hidd el próbálok neki megnyílni.Próbálom magam nyugtatni,hogy ő csak segít de ha ráveszem magam,hogy elmegyek mihelyt az ajtó előtt álok és szólít elrohanok.Otthon meg rezgek,láz,meg minden.Egyébként 14/lány.A koromat azért nemakartam írni,mert ahogy nézelődök rájöttem,hogy a kamaszokat nem veszik komolyan,mert hogy csa beképzeled stb.A problémáimat aniért is mennék ezenkívül oda már kiírtam egy kérdésbe.Olyan válaszokat kaptam,hogy troll,bebeszéled,stb.Remélem attól,hogy itt a koromat megadtam nem kapok ilyen válaszokat.Egyébként nagyon nehéz ez a "fóbiám",mert ahogy utána olvastam ilyen nem létezik szóval nem nagyon van erre gyógymód.

2018. ápr. 27. 19:19
 7/25 anonim ***** válasza:
A szüleid nem kísérnek el? Ha 14 vagy, nem egyedül kellene menned. Vagy ha úgy kényelmesebb, akár otthon is felkereshet.
2018. ápr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lehet ,hogy kiskorodban akihez jártál nagyon nem volt szimpatikus, de mégis "muszáj" volt hozzá járnod és kényelmetlen érzésed volt mikor próbáltál megnyílni neki. Ami kiskorodban rettentő kényelmetlenül érint téged az eléggé bele tud égni az agyadba és később problémát okozhat. Meg kell találnod azt a pszichológust aki neked szimpatikus. Én az orvosi környezetbe félek, nem mondanám ,hogy betegesen, de a pulzusom duplája szokott lenni a normálnak ha már csak az sztk-ba várok egy igazolásra pl, és ez is kicsi korra vezethető vissza nálam.
2018. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

De igen elkísérnénak,de akkor ugyanolyan.

Nekem teljesen mindegy ki van melletem,de ha ő ott van akkor vége.Sokk.

Ezt nem lehet valahogy leküzdeni?

OkOk,belül lehet megnyugodnák,de ugyanúgy rezegnék.Múltkor rámentem internetre,hogy elég,megkeresek eggyet!Mi lett a vége?Megláttam őket...És....Forgott körülöttem a világ,rezegtem,valószínű lázam volt,alig kaptam levegőt,egyszóval majdnem elájultam.

Mi történne ha élőbe láttam volna?Ott lett volna végem!Mindegyiktől rettegek.Inkább pusztulok bele a problémáimra.Persze tudom nem lehet így elintézni,de akkor hogy?

2018. ápr. 27. 23:30
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

" Az a része meg főleg,hogy néha az emberek hallják a gondolataimat.Emiatt szorongok.(szorongás miatt voltam nála)"


Én azért úgy látom, hogyha a fentebbi állítás neked megingathatalan meggyőződésed akkor mindenképpen kezelésre van szükséged.

2018. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!