Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig normális a szorongás?

Meddig normális a szorongás?

Figyelt kérdés
A problémám az hogy egész életemben szorongtam. Ez meggátolt abban hogy társasági életet éljek hogy szorongás nélkül tartsak meg egy power-point előadást az osztálytársaim előtt, hogy ne remegjen a kezem dolgozatok előtt- alatt hogy tudjak beszélgetni egy olyan lánnyal aki tetszik. És ez nem önbizalomhiány mert akkor ia jelentkezik amikor olyanokkal találkozok akiket már jól ismerek. Szóval aut szeretném tudni hogy ez mennyire normális és hogy egyedül is tudom-e kezelni a problémát vagy szükségem van profi segítségre?

2018. ápr. 8. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha eddig nem tudtad egyedül kezelni, akkor itt a válasz az utolsó kérdésedre. Én a helyedben felkeresnék szakembert, aki szorongással kapcsolatos problémákban tud segíteni, mert hátrányod nem lesz belőle.


Azt szokták mondani, hogy a szorongás akkor kóros, ha tartós ideig fennáll, ha akadályoz téged a normál életvitelben. Amit te írsz, az nem a hétköznapi vizsgadrukk, meg izgulás, hanem egy olyan mértékű szorongás, ami az iskolai teljesítményedre, a társas kapcsolataidra és a párkapcsolataid alakulására is rossz fényt vet. Vannak emberek, akik vonás-szorongók, tehát nem a helyzetek hozzák ki belőlük, hanem általánosan a személyiségükben van benne, hogy hajlamosabbak a szorongásra. Én is ilyen vagyok, de ezzel meg tudok küzdeni, mármint egyáltalán nem gátol dolgokban, főleg nem ennyire, mint téged. Sok sikert!

2018. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a segítséged
2018. ápr. 8. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!