Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan rámtör az öngyilkoss...

Állandóan rámtör az öngyilkosság gondolata, de se gyógyszer, se pszichológus, se testmozgás nem segít. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 28. 16:44
 1/4 anonim válasza:
32%

Nap poénja.


Szerinted sokan miért lépnek le az országból?


Nehéz lehet.

2018. ápr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csinálj bármi olyat ami (nagyon!) leköt. Én pl amikor dolgozok, olvasok, vezetek, beszélgetek egész nap akkor sokkal jobban vagyok. De még ha csak körmöt festegetsz az is jobb mint a semmit tevés. Ha nincs időd a rossz gondolatokra, akkor nincsenek is rossz gondolatok. :)

Van akinek a dilidokizás jön be. Nekem mondjuk nem, de mindenkinek más... Még egy próbát megér, hátha találsz egy normálisat! :)

Ha pedig rád tör az öngyilkossági ''roham'' akkor semmiképp ne maradj egyedül. Családtaggal, baráttal, akárkivel de beszélj személyrsen, telefonon, írásban ha csak az van épp... Beszélj nekik arról hogy ez egy nehéz időszak neked és hogy miért az, mi nyomaszt. Vannak ingyenesen hívható segélyvonalak (pl. 116-123) éjjel nappal, ők is beszélgetnek veled, kerestek együtt megoldást. :)

Ha odáig jutnál, mielőtt megteszed, adj magadnak még egy napot, ne cselekedj hirtelen. Végülis a halál megvár... (Bocs hogy morbid vagyok.) Remélhetőleg az alatt a nap alatt jobban leszel és meggondolod magad.

Végül, tudom hogy klisé de minden gond elmúlik idővel, minden hiba és fájdalom elévül!

2018. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

"Nap poénja.


Szerinted sokan miért lépnek le az országból?


Nehéz lehet."


Sokan 0 nyelvtudással rohannak külföldre takarítani, csak mert jajderosszittttttt. :D Te vagy szar, nem az ország.

2018. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelemelterelés. Legjobb ha olyasmit csinálsz, ami közben nem lehet elkalandozni, azaz koncentrálni kell. Segít ha célokat tűzöl ki magad elé, és amikor elérted, akkor újabbakat.

Amit most írok az hülyeségnek tűnhet, pedig nem az. Néha rámtör, hogy meg kéne mászni a Himaláját. De valójában nem KELL, ez csak egy visszatérő gondolat. Nem kell vele foglalkozni.

2018. ápr. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!