Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi a megoldás?

Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és igazabol mindigis komplexusokkal küszködő ember voltam aki tul tol mindent, nem erzi magat jónak, nem felel meg stb stb.

De nem olyan regen mikor vegeztem az iskolba család segítsége által lett egy eleg magas színvonalú munkam ahol (nem csak a munka miatt) el kezdtem szorongani es kesobb naponta tobb rohamok jelentkeztek nalam! Amit nem tudtam hova tenni majd egyszer mar annyira el durvult, hogy nem rudtAm bemenni dolgozni es másfél oran keresztul tartott a roham.

Ekkor bementem a korhazba a hazi orvosomhoz o tovabb küldött a pszichiátriára es kotoltek hogy egy pánikroham es pánikbeteg vagyok. Pszichológushoz jartam utana de nem igazan értett meg, ki forgatta a szavaimat, kb hülyének nezett. Igy abba hagytam.

Majd egy ideig teljesen tünet mentes volt minden neha neha ram törtek a negatív gondolatok a síró gorcsok de gondoltam normalis.

Senki se a párom se a csalad egyeb tagja nem értette mi van velem sot a mai napig nem értik mi a bajom hiaba probalom megértetni veluk.

Es bem segitenek csak tovabb rontják a folyamatos szekalassal “nem igaz hogy neked mindig bajod van” “neked semmi sem tetszik” “mar megint mi a baj “

Stb stb stb .

A munka amit intéztek egyébként nem en szerettem volna es tovabb szerettem volna tanulni de nem engedtek.

Nem érzem jol magam ott sem reggel ugy kelek fel hogy inkabb Bar ne keltem volna . Bar ez sem csak a munka miatt van.

Aztan egy ket hete kb jott egy masik allaslehetoseg ahol egy baratnom is dolgozik es teljesen mas jellegű mint ez es nagyon nagyon szeretnem ugy érzem de kevesebb a penz ami engem nem zavar de itthon áll a bal miatta.

De en ugy érzem nem bírok mar itt maradni tovabb es nekem eleg az is amit az uj állás adna mert legalabb jo kedvel mennek es talan jobban is lennek !

Itt ahol jelenleg vagyok korombeli ember nincs is mind idős egyedul vagyok egy irodában es kb a kutya se nez ram.

Szerintetek mit kene tennem ? Nézzem magamat es menjek vagy ismer a csalad döntsön ? (A penz miatt nem akarjak mert igy kevesebbet tudok adni nekik stb stb )

Elore is Koszonom a hasznos válaszokat!



2018. máj. 1. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértelek. Én is pánikbeteg vagyok és nekem a középsuli után jelentkezett amikor elmentem tovább tanulni. Nem igazán érdekelt az a szak, csak elkezdtem ,hogy legyen valami. Én is úgy éreztem mint te a munkával ,hogy bár fel se keltem volna, meg folyamatosan rosszul lettem. Én azt javaslom ,hogy változtass, és mindenképp próbáld megértetni a családoddal, hogy neked ez nem olyan egyszerű dolog mint ahogy ők gondolják. A pánikbetegség elég alattomos dolog tud lenni, főleg ha még cseszegetnek is mellé. Ha sehogy sem tudják megérteni a problémád és teheted, költözz el. Egyébként egy olyan pszichológust sem ártana keresni aki megért és úgy érzed ,hogy teljesen őszintén tudsz vele beszélni, nagyon sokat tudna segíteni ez fix.

Szóval mérlegelni kell a dolgot, ha nem adna sokkal kevesebb pénzt, az még neked megfelelne, de viszont cserébe ott úgy érzed ,hogy nyugodtabb és boldogabb lennél mindenképpen célozd meg.

2018. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ma megpróbáltam megértetni a csaladom azon tagjaival akik szereztek ezt a munkat(nagyszüleim) es hat az lett a vege hogy megmondták tobbet ne keressem oket ne hivjam oket ne írjak nekik es ne is menjek hozzajuk.

Nem értik mi a szaron tudok stresszelni es hogy igy nem lesz belolem senki sem. Meg hogy szégyent hoztam rajuk hogy befurodtem ebbe.

2018. máj. 1. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Szard le oket. Elmesz szepen dolgozni, ahova szeretnel. Mert ez rohadtul a te eleted es nem az ovek. Te eled, te iranyitod. Kit erdekel mit gondolnak ezek a roppant szuk latokoru, nulla empatiaval megaldott emberek? Ez a csalad? Hat elmondom, nem. A csalad az, aki tamogat es elfogad mindenhogy. Tudod ki a *** penzelne oket? Egy fillert se adnek nekik. Szepen el kell onnan huzni, es ahogy mondtak, egy szot se tobbet valtanek veluk. Eskuszom hanyingerem van az ilyen emberektol.
2018. máj. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hat konkretan tegnap este ota amikor ez tortent köpni nyelni sem tudok.

Érdekelne hogy a Te családod meg értette mi történik veled?

Es ha igen hoooogy????

Az is érdekes hogy par baratom aki velem egykorú mind egyről egyik meg értette ezt a lépésem csak a csalad nem.

Nagyon megsemmisült érzést nyomtak ram ezzel, hogy igy fogadták mert latszik nem en vagyok nekik a fontos hanem a jo hírnév meg a penz.

Az uj munkánál tény hogy sokkal kevesebb a penz mert csak reszmunka ido egyenlőre par hónapig de engem ez egyáltalán nem zavar eddig sem magára költöttem hanem nekik adtam le most majd nem adok.

Ja es meg egy utolsó jo kívánságuk volt hogy remélik egy honap utan ki basznak :)

2018. máj. 2. 10:31
 5/5 Krisz_39 ***** válasza:

AZt tanácsolom szakíts a hagyományokkal.

Jelenleg tiszteled a családodat a szüleidet, mert arra tanítottak.

Én azt tanácsolom, ne tiszteld őket. Ebben a dologban nem fognak segíteni ahogy abban sem hogy a saját életedet éld.

Ha készen álsz, költözz el tőlük, mond meg nekik hogy a saját életedet szeretnéd élni, és nem az övükét.

Nehéz lesz, de megéri.

Ne Tiszteld őket és ne halgass rájuk, nem fognak segíteni a szabadságodban a pánikodban. Abban ami neked fontos semmiben.

may be the force be with you! :-)

2018. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!